Muž, který před sedmi lety zachránil dvě lvíčata, se vrátil a setkal se s nimi tváří v tvář

Přidat na Seznam.cz

Není nic silnějšího než pouto mezi vámi a zvířetem, zvlášť když jste je pomáhali vychovat. Lidé zasvěcují záchraně zvířat celý svůj život, prostě z lásky. A přesně to dělá muž jménem Kevin Richardson. Jednoho dne, když pracoval ve lvím parku v Jihoafrické republice, byl svědkem toho, jak lví matka odmítla svá dvě novorozená mláďata. Někteří lidé by se možná báli k dvojici přiblížit, ale Kevinův instinkt mu říkal něco jiného, uvádí portál Cats.

Místo toho, aby je nechal odvézt a zavřít do klecí, umístil lvíčata do parku pro divokou zvěř, kde mohla prospívat. Cílem centra bylo vychovat tato mláďata tak, aby z nich mohli vyrůst plně funkční dospělí jedinci bez lidské pomoci. Po sedmi letech se Kevin rozhodl, že dvojici pojmenovanou Meg a Ammy navštíví, a pochopitelně byl nervózní z jejich reakce. Na úžasný okamžik se podívejte sami ve videu níže:

Bylo to už dlouho, co se viděli, a on si nebyl jistý, jestli si ho budou pamatovat. Kevin se rozhodl ke lvům bez váhání přiblížit a naštěstí pro nás setkání natočil na kameru GoPro. Když byla jedna ze lvic u vody, rozhodl se k ní skočit a přiblížit se k ní, přičemž volal její jméno. “Když na Meg zavolám a ona připlave, vidím jí ve tváři: Když k tobě přijdu, chytíš mě?” A tak se rozhodl, že se k ní vrátí. “Ona se na mě podívá, já se podívám na ni a víme to. To je důvěra.”

To, co se stalo potom, bylo opravdu neuvěřitelné, jakmile si uvědomila, kdo je Kevin, skočila rovnou do vody a objala Kevina. Kevin popisuje lvíčata jako své “spřízněné duše”.

Vždycky je bude pojit toto zvláštní pouto bez ohledu na to, jak dlouho budou od sebe.

Kevin dále také vysvětlil, jak se mu mláďata naučila tolik důvěřovat, když spolu trávili čas: “Vidět lvy dělat to, co obvykle dělají, bylo vzrušující. Uvědomil jsem si, že s těmito šelmami se dá v zajetí pracovat i jinak. Meg, Amy a já máme společnou historii, která sahá až do doby, kdy se narodily.”

Kevin měl pocit, že Meg a Amy byly “předurčeny ke kulce” lovců trofejí. Kevin založil “Útulek Kevina Richardsona pro divokou zvěř”, což je útulek pro lvy v africké savaně. Ukrývá 26 lvů různého věku, mnohé z nich, jako Meg a Amy, poznal Kevin už jako mláďata.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube