Která řeka na světě je nejvíce zamořená krokodýly?

Přidat na Seznam.cz

Když se brodíte kalnou vodou, nikdy nevíte, co se může skrývat pod hladinou. Krokodýl? Aligátor? Těžko říct. Pro některé lidi je však život v blízkosti jedné z řek s největším výskytem krokodýlů na světě každodenní realitou. A která řeka je ta nejvíc zamořená?

Vítejte na řece Tárcoles

Řeka Tárcoles je významnou vodní cestou v Kostarice, píše A-Z-Animals. Protéká provincií Puntarenas v Centrálním údolí a ústí do zálivu Nicoya na pobřeží Tichého oceánu. Řeka Tárcoles je jednou z nejvíce znečištěných a kontaminovaných řek v Kostarice. Navzdory znečištění je však na řece díky její klíčové poloze závislé přežití velkého množství volně žijících živočichů. Kromě toho je řeka Tárcoles zásadním zdrojem vody pro kostarické zemědělství a hydroelektrárny.

Vše o Krokodýlím mostě

Slavný „Krokodýlí most“ neboli most Tárcoles poskytuje skvělé místo pro pozorování krokodýlů podél řeky Tárcoles. Na západním okraji národního parku Carara se nachází slavný most. Leží nedaleko města Tárcoles, asi hodinu cesty severně od hlavního města San José. Most se klene přes část řeky Tárcoles, která je domovem velkého množství krokodýlů, které můžete často vidět, jak se sluní na břehu nebo plavou ve vodě. Řeka Tárcoles v Kostarice je s průměrným počtem 75 krokodýlů na necelé 3 čtvereční kilometry ideálním místem pro největší koncentraci krokodýlů na světě.

Návštěvníci se rádi vydávají na místní lodní výlety, aby krokodýly viděli zblízka. Tyto výlety vedou zkušení průvodci, kteří vědí, jak bezpečně proplout řekou a vyhnout se případnému nebezpečí. Jinak jsou návštěvníci známí tím, že si pořizují fotografie z bezpečí mostu. Dále si na seznam zastávek můžete přidat malé muzeum v areálu, protože poskytuje informace o krokodýlech a jejich životním prostředí. V okolí navíc prodávají prodejci jídlo a suvenýry, kteří vydělávají na krokodýlí turistice. Pokud tedy toužíte po dobrodružném a jedinečném zážitku, nezapomeňte si Krokodýlí most přidat na seznam nejlepších míst k návštěvě na Kostarice.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube