Důchodce trpělivě venčí svou obří želvu každý den. Chce to trpělivost

Přidat na Seznam.cz

Na venčení psů nebo koček a králíků, už je většina z nás zvyklá. V ulicích Japonska se ale už roky venčí želva, kterou její postarší majitel poctivě bere na procházky každý den. Takové procházky jsou opravdu dlouhé, a majitel želvy musí být neskutečně trpělivý.

Nejtrpělivější majitel

Postarší Japonec přitahuje pozornost v ulicích Tokia, kde se prochází se svým mazlíčkem, obří africkou želvou. Majitelem želvy je důchodce, majitel pohřebního ústavu, Hisao Mitani. Říká, že svého mazlíčka Bon-chana bere na každodenní procházky už několik let, píše web Bored Panda.

Beru ho na procházky dvakrát až třikrát týdně, miluje tyto procházky, má stanovenou trasu, která nám zabere asi 1,5 hodiny. Bon-chan zná trasu nazpaměť a je velmi silný, takže ho následuji spíše já než naopak. Procházíme se po okolí a jsme tu docela slavní,“ řekl Mitani.

Obrovská želva je majiteli nejlepším přítelem

Nikdy jsem neměl žádné děti, ale před 19 lety moje žena uviděla tuto malou želvu a pocítila s ní okamžité pouto,“ řekl Mitani. podle deníku News Week. Mitani dále popsal Bon-chana jako svého „syna“ a řekl, že je na želvu pyšný, protože vyvolává úsměv na tvářích lidí, které potkávají na procházkách.

Dnes má želva přes 70 kilogramů a brzy bude slavit 30 let, zatímco její majitel nedávno oslavil 70, píše deník Mirror. Pro jiné zvíře by mohlo být 30 let už stáří, ovšem tyto želvy se hravě dožijí i sta let, a je tedy otázkou, co se s Bon-chanem stane, až jeho majitel zemře.

zdroj: Bored Panda, News Week, Mirror