Muž podržel kobře sklenici vody, aby se mohla napít

Přidat na Seznam.cz

Všechna zvířata potřebují jíst a pít. Běžně se tak krmí toulaví psi, ptákům se sype zrní, nebo jako v tomto případě – někdo dává napít jedovatému hadovi. Tato ohromná kobra jakoby věděla, že se jí muž snaží pomoci, a tak svému zachránci nezkřivila ani vlas.

Obrovský jedovatý had dostal napít ze sklenice

Koho by kdy napadlo, že hadi umí pít ze sklenice stejně, jako lidé? No zdá se, že tato kobra královská to umí. Tento poměrně velký a navíc jedovatý had se „přišel“ napít až k muži, který klidně a trpělivě čekal, až se plaz napije. Kobra navíc vypadá, jakoby věděla, že se jí muž snaží pomoci, takže z její strany zjevně nehrozilo žádné nebezpečí.

Kobra patří mezi nejjedovatější druhy hadů na planetě a pochází z jihovýchodní Asie. Kobra královská – nejdelší z druhu kobry – se velmi běžně vyskytuje v Indii. S průměrnou délkou 3,18 až 4 metry a maximální délkou 5,85 metru je kobra královská také nejdelším jedovatým hadem na světě, uvádí NDTV. Měli byste odvahu této obří krásce přidržet sklenici?

Hadi při pití ani neotvírají ústa

Pokud sledujete hada, všimnete si, že nepoužívá jazyk, ani ústa. Jeho hlava zůstává velmi klidná, zatímco v jeho ústech je stlačena a poté uvolněna struktura podobná houbě. Jak vysvětluje web Discover Wildlife, když hadi pijí, jejich čelist funguje jako kuchyňská houba. Předpokládá se, že většina hadů pije tímto způsobem.

zdroj: Twitter, NDTV, Discover Wildlife