Muž šel na procházku se psem do lesa, zachránil opuštěné lišče

Přidat na Seznam.cz

Lišky jsou nejen u nás, ale i v mnoha jiných státech považované za škůdce a tak se často a pravidelně loví. Bohužel tak ale některá mláďata přijdou o svou matku a jsou odkázána sama na sebe. Malé lišče má malou šanci přežít, ale toto mělo velké štětí. Zachránil ho kolemjdoucí muž na procházce.

Malá liška našla záchranu

Jak ve videu vidíte, muž šel na obyčejnou procházku se psem a na štěstí pro malé lišče se rozhodli, že vyrazí do lesa. Muž si v lese všiml malého mláděte, které zjevně zůstalo uvězněné v síti a bylo opuštěné. S největší pravděpodobností se tak stalo během honu a malý sirotek tak zůstal odkázaný sám na sebe.

Tak malé mládě má opravdu malou šanci na přežití, pokud nemá matku, která by se o něj postarala. Konkrétně až 70-80 procent mláďat lišek se nedožije dospělosti. Je velmi pravděpodobné, že i toto mládě by brzy zemřelo.

Muž se ale lištičky ujal, pojmenoval ji Lucky a vzal si ji domů. Tam mládě dostalo koupel i jídlo a jak sami vidíte, vypadá opravdu spokojeně. Muž se tak stal adoptivní matkou malé lišky, které zachránil život. Taková procházka se jistě vyplatila oběma.

zdroj: Renfrewshire