Muž utratil 360 000 korun a proměnil se v kolii

Přidat na Seznam.cz

Utratil více než 360 000 korun, aby si splnil sen: stát se psem! A nejlépe rovnou kolií. O kuriózní zprávě napsal web Lastampa.

Celou myšlenku zrealizoval muž z Japonska – fanoušek Cosplay, tedy převlékání se za postavy z videoher, komiksů, kreslených filmů nebo fantasy literatury.

„Vybral jsem si kolii, protože vypadá velice realisticky,“ řekl psí cosplayer Toko-San místní zpravodajské stanici. Kvůli svému snu se obrátil na společnost, která vyrábí kostýmy pro televizní reklamy a filmy, a ta mu za 40denní práci a několik revizí vystavila účet na neuvěřitelných 362 400 korun.

Inspirací pro muže-kolii byla podle jeho slov jeho velká láska ke psům: „Mám moc rád čtyřnožce, zejména ty roztomilé. Chtělo to vybrat si velké zvíře, měl to být realistický model, a tak jsem se rozhodl nechat si vyrobit psa.“

Kostým kolie si prý také vybral proto, že dlouhá srst může „zamaskovat lidskou postavu“, nehledě na to, že tito ovčáčtí psi jsou jeho oblíbeným plemenem.

„Protože stavba psí kostry je velmi odlišná, strávili jsme spoustu času studiem toho, jak to udělat, aby to vypadalo jako ‚pes‘,“ řekl zaměstnanec společnosti, která kostým vyráběla. „Kromě toho vycházíme také z fotografií pořízených z různých úhlů. Je třeba reprodukovat krásnou kolií srst a vyrobit ji tak, aby přirozeně splývala.“

Na svém kanálu na YouTube Toko zveřejnil sérii videí, na nichž se v kostýmu psa válí se po parketách ve svém bytě, aportuje míčky a podobně. Mnoha uživatelům se jeho nápad nelíbil a nápad považovali za „směšný“ nebo „šílený“.

Není to však poprvé, co někdo svou „lásku“ ke zvířatům dovedl do extrému: odhaduje se, že v USA se nejméně 250 000 lidí označuje za „furries“, tedy společnost, jejíž členové se rádi převlékají za kreslená zvířata. Otázka je, zda taková přízeň skutečná zvířata jakkoli potěší…

Zdroj: lastampa.it, YouTube