Muž vlezl do ledové řeky, aby zachránil psa

Přidat na Seznam.cz

Nebohý pes v dnešním videu se ocitl ve skutečném nebezpečí. Propadl se ledem a byl po pás v zamrzlé řece. Přestože měl obě přední tlapky na ledu, spodní část jeho těla byla v ledové vodě a nemohl se dostat ven.

Muž zachraňuje psa z ledu

Nejdůležitější na dnešním videu je, že se muž nepokusil jít po ledu sám. To je to poslední, co byste měli při pokusu o záchranu udělat, protože se tím vystavujete obrovskému nebezpečí. Místo toho hodí směrem ke psovi lano. Pes bohužel nepochopil, že by mohl být z ledu vytažen, kdyby lano uchopil tlamou. Poté se muž rozhodl ke psovi doslova probít skrze led. Tento postup byste sami ale rozhodně zkoušet neměli.

Jak zachránit psa, když uvízne v ledem pokryté řece?

Každá zima bohužel přináší řadu zpráv o propadnutí psů ledem. Nezřídka se je jejich majitelé nebo kolemjdoucí snaží zachránit. Někdy, jako ve výše uvedeném klipu, se to podaří. Jindy to však končí tragicky a sami zachránci umírají. Pokud venčíte psa v blízkosti nějakého vodního toku, mějte ho vždycky na vodítku. Sníh a led mohou být pro psy velmi dezorientující a mohou skončit na tenkém ledě, aniž by si uvědomovali, co dělají. Pokud se váš pes propadne do ledu, neměli byste na něj nikdy vstupovat sami. Místo toho je nejlepším způsobem zavolat záchrannou službu, která má odborné znalosti a vybavení, aby situaci bezpečně vyřešila.

Zdroj: AZAnimals