Seznamte se s timálií stříbrouchou – úžasným ptákem zahaleným do podzimních barev

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli timálie není příliš známý pták, jeho nádherné opeření neuvěřitelně ladí s podzimními barvami. Dává přednost chladným, vlhkým tropickým lesům, včetně plantáží a zahrad, s listnatými stromy nebo smíšenou vegetací, uvádí portál Ptáci.

Ideální je nějaký druh smíšené vegetace, která poskytuje vynikající prostředí pro hmyz a širokou škálu plodů. Timálie jsou odolné a houževnaté, rády se zdržují ve vyšších polohách i v zimě. Na vhodných stanovištích se vyskytují celoročně od Nepálu po jižní Čínu, Myanmar, Thajsko, Laos, Vietnam a Malajsii. Díky svému pestrému opeření je tento pták oblíbený v obchodu se zvířaty, a proto je náchylný k pytláctví, přičemž uprchlí ptáci představují hrozbu, pokud se nachází daleko od svého původního prostředí.

Timálie je změť červené, žluté a oranžové barvy s nádechem zelené a hnědé, se všemi těmito sezónními barvami je to skutečně ohromující pták. Odlišné poddruhy mají poněkud odlišné barevné variace, ale všechny jsou svými podzimními odstíny stejně půvabné. Ptáci jsou poměrně široce rozšířeni po celém svém areálu, i když vzhledem k tomu, že dávají přednost lesům a vyšším nadmořským výškám, může být obtížnější je najít.

V některých oblastech však často přilétají ke krmítkům, kam jsou dodávány plody, semena a mouční červi. Naštěstí jsou také společenští, a pokud je spatřena jedna timálie, je pravděpodobné, že se v její blízkosti nacházejí i další. Pokud se ovšem vyskytují na zvláště vzácných nebo odlehlých lokalitách, jsou všichni ptáci obvykle spíše samotáři.

Zdroj: kingdomstv.com