Muž “vyseděl” vlastní kuře, dospělou slepici dnes venčí na provázku

Přidat na Seznam.cz

Když se řekne kuře, většina lidí hned myslí na různé recepty, ale věděli jste, že tito ptáci jsou i skvělými mazlíčky? Muž v tomto videu se rozhodl pro experiment, který ovšem nevyšel podle jeho představ. Z původních 16 vajec se vylíhlo pouze jedno, ale kuře se stalo jeho nejlepším přítelem.

Experiment vedl k nečekanému přátelství

Muž ve videu se z nějakého důvodu rozhodl, že vyzkouší, zda je možné doma vylíhnout vejce. Pro svůj pokus použil celkem 16 vajec, ale pouze jedno jediné se úspěšně vylíhlo a malé kuře dostalo jméno Mile.

Mile si rychle zvykla, naučila se jíst červy a žížaly a postupně zesílila dost na to, aby mohla chodit ven. Zimu však musela přečkat v teple domova a když zase přišlo jaro, muž se rozhodl, že svého mazlíčka naučí na vodítko. Slepice jsou celkově vzato nenáročná a překvapivě i velmi inteligentní zvířata, která jsou dobrými mazlíčky. Není tedy divu, že si i Mile brzy zvykla na roztomilé vodítko.

Netrvalo ale dlouho, a muž mohl vodítko vyhodit. Mile se totiž naučila chodit na procházky stejně, jako dobře vycvičený pes. Vždy se drží v blízkosti svého majitele a dokonce je naučená přijít na zavolání. Asi nikdo nečekal, že obyčejný experiment může skončit tak krásným přátelstvím.

zdroj: The Spruce Pets