Muž zachránil psa, kterému chyběly všechny čtyři tlapky. Veterináři ho chtěli uspat, díky záchranářům ale přežil a zotavil se. Dnes už zase běhá

Přidat na Seznam.cz

Někteří psi zažijí týrání, nebo dopravní nehodu, kvůli které přijdou o končetinu. Stejně jako u lidí je ale i u zvířat vždy nějaká možnost, jak alespoň částečně končetinu nahradit. V tomto případě ale fenka přišla o všechny čtyři nohy a ačkoliv ji někteří chtěli uspat, její záchranáři to nedovolili. Fenka přežila, zotavila se a zase běhá.

Pes bez nohou opět běhá

Fenka ve videu se jmenuje Monica a jak na začátku vidíte, nemá tlapky. Nikdo přesně neví, co se fence stalo, ale nejpravděpodobnější teorií je, že si prošla týráním, díky čemuž po neprofesionální amputaci ztratila i hodně krve. Než ji muž našel, fenka trpěla asi 14 dní. 

Poté, co se muž fenky ujal, prohlédlo ji několik veterinářů a bylo mnoho lidí pro, aby byla Monica uspána. Naštěstí ale bylo více lidí proti a tak fenka dostala nákladnou, ale efektivní péči. Když si prošla operací a zotavila se, následoval pokus o nahrazení jejích končetin.

Ruský veterinář Sergej Gorškov je jedním z nejlepších odborníků, pokud jde o operace protetických končetin, a právě on se ujal i tohoto psa. Monica už po třech dnech víceméně ovládala své nové nohy a netrvalo dlouho a už opět běhala. Nebýt špičkového veterináře, muže, který ji zachránila a mnoha lidí, kteří se snažili pomoci, možná by tu dnes Monica nebyla. Díky nim má ale opět šťastný život.

zdroj: YouTube, People