Může být vaše kočka podchlazená? Aneb jak se správně starat o kočky v zimě

Přidat na Seznam.cz

Ačkoli jsou kočky poměrně přizpůsobivá zvířata, mohou být náchylné k nebezpečným zdravotním stavům, jako je podchlazení a omrzliny, pokud jsou vystaveny příliš nízkým teplotám.

S klesajícími teplotami si mnoho majitelů koček klade otázku, jaká zima je příliš chladná, aby se jejich kočky cítily pohodlně a v teple. Ať už máte domácí kočku, která se ráda tulí, nebo venkovní kočku, která se nebojí pronásledovat kořist ve sněhu, je důležité vědět, co dělat, abyste svou kočku ochránili před chladnými teplotami, radí Paws Daily.

Většina koček zvládá nízké teploty velmi dobře. Kočky, které jsou zvyklé trávit hodně času venku, vědí, kdy je čas vrátit se dovnitř. Rozhodně bychom nedoporučovali nechávat je venku celou noc bez dostupného úkrytu před okolím a predátory.

Kdy je pro kočky opravdu chladno?

Obecně platí, že pod 7 stupňů Celsia. Pokud teplota klesne pod bod mrazu, hrozí jim při delším pobytu venku vysoké riziko podchlazení. Svůj vliv může mít také srst a hmotnost vaší kočky. Bezsrsté kočky, nebo kočky, které byly oholeny, by nikdy neměly být venku v chladnějším počasí.

Signály, že je vaše kočka podchlazená

Pokud je kočce zima, může se třást, sedět v nahrbené poloze a/nebo vyhledávat teplé prostory. Když je kočka ponechána v nízkých teplotách příliš dlouho, může u ní v určitém okamžiku dojít k podchlazení. Pokud se u vaší kočky objeví některý z těchto příznaků podchlazení, spěchejte s ní co nejdříve k veterináři. Mezi příznaky středně těžkého až těžkého podchlazení patří: rozšířené zornice, potíže s dýcháním, ztuhlost svalů nebo nízký krevní tlak.

Zdroj: Paws Daily