Myslíte, že některé druhy zvířat k sobě nejdou? Zde jsou neuvěřitelné případy, kdy zvíře adoptovalo jiný druh zvířete

Přidat na Seznam.cz

Děti by měly být vždy obklopeny láskou, teplem a péčí. Toto pravidlo platí i pro mláďata zvířat. Ti ze zvířecí říše to instinktivně vědí a dokazují to vlastním příkladem. Článek podle webu BrightSide ukazuje neuvěřitelné příklady zvířat, která adoptovala mláďata jiných druhů.

Ovce a slon

Poté, co šestiměsíční sloní mládě Themba osiřelo a bylo opuštěno svým stádem, rozhodli se pracovníci rehabilitačního centra pro divoká zvířata v Jihoafrické republice zachránit její život. Beran Albert byl zpočátku vůči cizímu člověku trochu agresivní, ale později jeho srdce roztálo a stal se přítelem a rádcem slůněte.

Hroch a želva

V Keni se podařilo zachránit malé hroší mládě, které bylo během silné vlny tsunami izolováno od své rodiny. Šestisetkilové mládě dostalo jméno Owen a bylo umístěno do voliéry se 130letou želvou jménem Mzee. Zpočátku se Mzeemu jeho nový soused nelíbil, ale později se z Mzeeho stal na dva roky Owenův mentor. Příběh tohoto páru je tak slavný, že mu bylo věnováno několik knih a webové stránky.

Tygr a prasátka

Tygřice v thajské zoo, kterou kdysi vychovávalo prase, se stala matkou několika selat poté, co přišla o vlastní předčasně narozená mláďata.

Opice a kuře

V izraelské zoo žije černá opice makak jménem Niv. Niv si nenašel společníka mezi svými druhy a začal se starat o kuře ze sousední klece. Niv hýčká ptáka, který k němu vždy přiběhne, když se cítí vyděšený a hledá úkryt. Někdy u něj pták dokonce zůstane přes noc.

Kočka a veverka

Obyvatel Kolumbie zachránil zraněné veverčí mládě a daroval ho své kočce, která v té době kojila vlastní koťata. Kočka přijala veverku jako svou vlastní a veverce se poměrně rychle vrátila síla. Mimochodem, toto není první známý případ, kdy kočka kojila veverku. Byl zaznamenán i jiný případ, kdy veverčí mládě jménem Rocky ošetřovala kočka jménem Emma. A dokonce ho naučila vrnět jako kočka.

Zdroj: brightside.me, YouTube