Příběh teenagera bez domova, který se znovu setkal s milovaným psem v útulku. Našli společný domov

Přidat na Seznam.cz

Žena jménem Kris Robinson seděla ve vstupní kanceláři útulku pro zvířata, když si všimla, že někdo přechází po dvoře: byl to mladý muž a těsně za ním šel pes.

„Řekl svému psovi, aby zůstal venku, a on si prostě sedl,“ řekla Kris, zastupující ředitelka útulku, deníku TheDodo. „Přišel a řekl: ‚Chtěl bych se zeptat, jestli byste si nemohla vzít mého psa‘.“

Žena vysvětlila, že útulek byl plný, ale viděla, že teenager potřebuje pomoc a trochu štěstí. „Trochu mu klesla hlava a řekl: ‚Nemám kde bydlet. Bydlím teď pod mostem a prostě si nemůžu dovolit se o ni starat…„, pokračovala žena ve vyprávění.

Kris viděla, jak je pes jménem Jada na majiteli závislý, a tak si zapsala jeho údaje a nechala ho vyplnit formulář o zřeknutí se péče. „Opravdu se na něj upnula, on tak nějak přešlapoval na místě a ona se mu držela u nohy,“ řekla.

Teenager nechal v útulku pytel se psím žrádlem, a když odcházel, žena ho viděla, jak si utírá obličej. Kris přivedla Jada do kanceláře, aby se rozptýlil, ale bylo jasné, že je zmatený, proč tam jeho majitel není.

Druhý den už se Jada cítil o něco lépe, ale žena věděla, že Jadina majitele už nikdo nenahradí. Rozhodla se zveřejnit příběh psa na Facebooku, aby získala trochu podpory komunity. Nikdy však nečekala, jakou pozornost její příspěvek vyvolá. „Chtěla jsem poukázat na to, co ten kluk udělal, a na jeho charakter,“ řekla. „Nechtěl nic pro sebe – chtěl se jen ujistit, že je Jada v pořádku.“

Kris oslovila místní rodinu, která se nabídla, že se teenagera i jeho psa ujme. Když se teenager s rodinou vrátil do útulku, aby si Jada vyzvedl, jejich shledání nemohlo být radostnější. „Přiběhla k němu a vyskočila na něj,“ řekla žena.

Nyní Jada a její majitel konečně našli bezpečné místo, kterému mohou říkat společně domov.

Zdroj: thedodo.com