Naprosto úžasné: Veverka si postaví hnízdo za oknem mladého páru a přivede do něj svou rodinku

Přidat na Seznam.cz

Jednoho rána, asi před třemi měsíci, se za oknem horního patra bytu Alexe a jeho přítelkyně objevil nečekaný návštěvník. Byla to veverka – a v tlamě měla klacek.

Veverka položila klacek na okenní parapet a utekla. O několik okamžiků později se vrátila s dalším.

„Naše reakce byla: ‚Co se to právě děje?'“ řekl Alex deníku TheDodo. „Proč nám veverka pokládá klacíky na okno?“ ptal se.

Odpověď se však brzy vyjasnila. Ukázalo se, že veverka byla uprostřed rozkošného stavebního projektu. Stavěla si hnízdo a Alexův okenní parapet se pro ni zřejmě zdálo být ideálním místem. Když skončila, veverka se usadila. A v následujících týdnech Alex, jeho přítelkyně a jejich kočka zblízka pozorovali veverčin každodenní život.

„Měli jsme to štěstí, že jsme jí mohli být každý den svědky,“ řekl Alex. „Viděli jsme ji spát na slunečním světle. Viděli jsme, jak po probuzení očichává vzduch. A měli jsme možnost vidět ji zblízka.“

@biscotteestunestar

C’est très émue que je poste ici la dernière vidéo de citron chataigne et son histoire. Merci à vous de nous avoir suivis dans cette aventure magique, nous sommes infiniment reconnaissants de tout : les siestes, les joggings sur rembarde, le nid, les bébés, vos commentaires. Ce sont des souvenirs précieux que nous chériront.Si ça vous arrive, n’intervenez pas : c’est le plus beau cadeau que vous puissiez faire. Bon voyage les loulous, que votre vie soit pleine de noisettes et de nids douillets.🤍

♬ SINGING WITH THE WOLVES – Anica

Alex se svou přítelkyní po několik měsíců dokumentovali veverčiny aktivity na video a záběry zveřejňovali. Ale i když bylo roztomilé ji pozorovat, dlouho sama nezůstala.

Alex nedávno sdílel klip, který zachycuje veverku u jejich okna v průběhu několika měsíců – a okamžik, kdy se seznámili s její novou rodinou.

„Bylo to tak srdečné a přineslo nám to tolik radosti,“ řekl Alex. I když měli Alex a jeho přítelkyně z veverčí matky a jejích mláďat radost, věděli, že to nebude trvat věčně. Zanedlouho mláďata vyrostla natolik, že mohla sama prozkoumávat svět a celá rodina se od okna odstěhovala.

Zdroj: thedodo.com