Naštvaný beran si to rozdává s boxerským pytlem. Hlavička od takového zvířete může člověka i zabít

Přidat na Seznam.cz

Je obecně známo, že berani mají tvrdou lebku a jejich útoky tak mohou být velmi bolestivé. K tomu navíc mají rohy a často i tvrdohlavou povahu, takže není pochyb o tom, že stát se soupeřem takového zvířete asi nechcete. Podívejte se, jak dopadl boxovací pytel.

Beran si vztek vybil na pytli

Beran ve videu samozřejmě není divoký a boxovací pytel, který vidíte, byl pořízen pravděpodobně proto, aby si beran mohl ulevit od agrese. Tato zvířata sice nebývají obvykle agresivní, zejména ovce – samice jsou mírumilovná stvoření, ale jak se zdá, i taková zvířata občas potřebují vypustit páru.

První útoky berana jsou sice silné, ale pytel na boxování je v klidu ustál. Po nějaké chvíli ale beran přecijen zvítězil, boxovací pytel strhl na zem a pro jistotu na něj ještě párkrát naběhl. Těžko říct, proč berana zlost nepřešla ani poté, co svého “soupeře” přemohl, ale je obdivuhodné, jakou výdrž samec má.

Být ale na takovém místě člověk, je pravděpodobně po smrti. Jak totiž uvádí studie, berani mohou velmi snadno způsobit vážná poranění, jako jsou zlomeniny a vnitřní krvácení, která mohou končit smrtí. Hlavičku od takové zvířete tedy určitě nechcete.

zdroj: STudie