Největší zlatá rybka váží 30 kilo. Rybář ji vypustil zpět do vody

Přidat na Seznam.cz

O zlatých rybkách se říká, že mohou plnit přání. Něco podobného se přihodilo i britskému rybáři, kterému se podařilo vylovit zlatou rybku o váze neuvěřitelných třicet kilo! Jedná se tak pravděpodobně o největší chycenou zlatou rybu na světě, čímž se opravdu rybáři splnilo přání.

Zlaté rybky nebývají velké

Pokud jsou zlaté rybky chovány v domácích akváriích, obvykle nedorůstají délky větší než 5 cm. Ale když jsou vypuštěny do volné přírody, mohou z nich vyrůst obři, v roce 2013 měřila jedna supervelká zlatá rybka odchycená v jezeře Tahoe téměř 46 cm a vážila přes 2 kg, píše web Live Science. I to je ale nic proti úlovku britského rybáře.

Souboj s rybou trval téměř půl hodiny

Britský rybář ulovil jednu z největších zlatých rybek na světě v historii, vytáhnout ji z vody ale trvalo téměř půl hodiny, píše CNN. Rybáři trvalo 25 minut, než se mu podařilo vytáhnout monstrózní rybu, která díky své velikosti a jasné barvě pod hladinou zářila. Když se mu povedlo rybu vylovit, ukázalo se, že jeho úlovek váží neuvěřitelných 30 kilogramů!

Rybka na svobodě

Zlatá rybka, kříženec koi a kapra kožatky, byla do jezera vypuštěna před 20 lety, poté se zvětšila a stala se jednou z největších ryb svého druhu, které kdy byly uloveny, píše web Smithsonian Mag. Po ulovení dal zmiňovaný rybář této obří rybě přezdívku The Carrot (Mrkev), a následně ji pustil zpět do vody, aby si ji mohli ulovit i jiní rybáři.

zdroj: Live Science, CNN, Smithsonian Mag