Někde krmí labutě, jinde aligátory, je důkazem tato žena

Přidat na Seznam.cz

Krmení kachen u rybníka není ničím zvláštním. Na Floridě ale tuto činnost jedna žena povýšila na novou úroveň, když se místo kachen rozhodla nakrmit aligátora. Byl to ale dobrý nápad?

Nekrmte zvířata, co vás mohou zabít

Jak uvádí web A-Z-Animals, na YouTube se objevilo video, ve kterém je žena, která sedí pravděpodobně u říčky a krmí aligátora. Florida je kromě toho, že je domovem bláznivých lidí, také domovem jednoho z největších predátorů na západní polokouli a to aligátora amerického. A zatímco normální člověk by vzal nohy na ramena, žena dělá pravý opak.

Když si klekne na kolena, začne smrtelně nebezpečnému zvířeti, které mu může kdykoli ukousnout končetinu, házet potravu. Pak, jak bychom všichni očekávali, se aligátor přiblíží až příliš blízko a žena začne křičet. Aligátor ale několikrát cvakne čelistmi, aby dal najevo, že chce další potravu.

Je možné, že se v budoucnu aligátor přiblíží k dalším lidem

Ženě se nějakým zázrakem podaří ze situace vyváznout bez škrábnutí, i když její vztah s aligátořím kamarádem nebude pravděpodobně nejpřátelštějším vztahem. Bohužel se podobné situace, kdy lidé krmí potenciálně smrtelně nebezpečná zvířata, stávají po celém světě a nikdy to nedopadne dobře.

Nyní je možné, že se tento aligátor přiblíží k dalším lidem a bude doufat, že i od nich se dočká nějaké dobroty. Může se ale také stát, že díky hlouposti a naivitě této ženy bude aligátor utracen jako potenciální hrozba pro ostatní lidi. A bohužel by to nebyla vina aligátora.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube