Nemáte zahradu? Těmto psům to vadit nebude! Plemena, která jsou spokojená bez výběhu

Přidat na Seznam.cz

Ne všechna plemena psů, zejména ta větší, jsou ideální pro menší domy bez dostatečného venkovního prostoru. Podle magazínu Hello však existuje několik plemen psů, která jsou schopna prospívat i bez zahrady, jen s pravidelnými procházkami.

Která plemena psů byste si teda měli pořídit, pokud nemáte zahradu?

Čivava


Čivavy kromě své kompaktní velikosti milují lidskou pozornost, takže se rády přitulí uvnitř bez ohledu na velikost vašeho domu. Tato nenáročná štěňata vyžadují minimum pohybu, takže svižná ranní a večerní procházka, při které se mohou vyvenčit, tyto kompaktní psy snadno potěší.

Boloňský psík

Boloňští psíci, členové rodiny bišonků, spadají do kategorie malých hravých psů, což znamená, že mohou být skvělými domácími mazlíčky, pokud nemáte mnoho vnitřního prostoru. I když s vámi rádi tráví čas, nepotřebují velké množství pohybu.

Mops


Mezi obyvateli bytů jsou oblíbení mopsíci, kteří rádi spí a jedí. Tato mírná zvířata se spokojí s minimem pohybu a nepotřebují vždy velký venkovní prostor, aby se mohla vyřádit.

Francouzský buldoček

Francouzští buldočci sice vypadají stavění na hraní a běhání, ale ve skutečnosti jsou v jádru líní! Jakmile absolvují svou dvacetiminutovou každodenní procházku, pravděpodobně budou odpočívat uvnitř, pokud budou mít lidskou společnost (a hodně pozornosti!). Snažte se procházky a hraní rozložit do celého dne, abyste je zaměstnali a zabavili.

Opičí pinč

Pinči jsou malí psi, kteří jsou skvělými domácími mazlíčky, pokud máte omezený prostor na zahradě. Původně byli vyšlechtěni jako krysaříci, takže stále rádi zkoumají a potřebují dostatek pohybu, aby zůstali zdraví.

Maltézský psík

Maltézští psíci s krásně hedvábnou bílou srstí a milou povahou jsou úžasní psi, kteří mají pověst nebojácných. Může být dobré, pokud pro ně nemáte zahradu, kde by se mohli zašpinit, protože si možná nebudete chtít příliš často zaneřádit jejich okouzlující srst, i když se stejně ušpiní, když je vezmete na procházku.

Greyhound

Když přemýšlíte o malých obytných prostorech, chrti se vám na první pohled nevybaví, ale jsou překvapivě klidní a mírní, jakmile se trochu odreagují na každodenní procházce!

Zdroj: hellomagazine.com