Německý ovčák je podle všeho nejoblíbenějším psem Čechů. Tak jak ho známe, začal vypadat až po druhé světové válce

Přidat na Seznam.cz

Některá plemena psů se pevně a trvale drží v srdci veřejnosti a trvale se umísťují v top 10 žebříčku nejoblíbenějších psů. Silný a ušlechtilý německý ovčák je jedním z těchto trvalých favoritů. Ve skutečnosti byl německý ovčák posledních deset let nejoblíbenějším psem číslo dvě ve Spojených státech, a dokonce číslo jedna u nás.

Nejoblíbenější pes Čechů

Jak uvádí iDnes, němecný ovčák je podle všeho to nejoblíbenější psí plemeno českých chovatelů. A z dobrého důvodu. Plemeno vzniklo v Německu kapitánem Maxem von Stephanitzem a dalšími chovateli. S použitím pouze těch nejlepších psů vyvinuli plemeno známé pro své sebevědomí, inteligenci, věrnost a odvahu.

Jejich historie ale sáhá ještě dál. Plemeno německý ovčák se objevilo koncem 19. století v Německu a poprvé bylo vystaveno na výstavě v Hannoveru v roce 1882. Nebyli jako němečtí ovčáci, jak je známe dnes, spíše připomínali křížence. Německý ovčák, jak ho nyní známe, se skutečně objevil až po druhé světové válce, píše web German Shepherd Rescue.

Poté byl vypracován standard plemene a první výstava plemen se konala v roce 1899. V roce 1906 byli první psi exportováni do USA. Od té doby se toto plemeno enormně rozrostlo na popularitě a nyní je jedním z nejoblíbenějších rodokmenových plemen a zároveň je oblíbeným pracovním plemenem mnoha sil, zejména policie.

Pes s neuvěřitelnými vlastnostmi

Tito psi jsou známí svou inteligencí a mnoho z nich se dokáže naučit novému chování pouze v několika opakováních. Kromě toho mají legendární touhu spolupracovat a pracovat s námi, což je vlastnost, kterou mnozí vnímají jako přání potěšit své lidi. Není divu, že toto plemeno vyniká v tolika činnostech.

Všichni psi mají lepší čich než lidé – ve skutečnosti 10 000 až 100 000krát lepší díky tomu, že mají více pachových receptorů. Ale ve srovnání s jinými plemeny se německý ovčák řadí na špičku. Není divu, že dělají tak skvělé policejní a detekční psy, píše web American Kennel Club.

Nakonec, němeční ovčáci za vás položí i vlastní život. Jsou to velmi společenští psi, kteří chtějí trávit čas se svými lidmi. Čím více času s vámi váš pes stráví, tím šťastnější bude. Mohou projevovat odtažitost k cizím lidem, ale to jen dělá jejich lásku ještě výjimečnější. Navíc jsou tito loajální a oddaní strážci a milí rodinní mazlíčci ochotni nasadit svůj život, aby ochránili své milované.

zdroj: American Kennel Club, iDnes, German Shepherd Rescue