Neobvyklé přátelství mezi sovou a kotětem dojímá celý internet

Přidat na Seznam.cz

Je nepravděpodobné, aby se zvířata dvou různých druhů stala přáteli. Toho si můžeme všimnout například ve chvíli, kdy si pořídíte psa a kočku do jednoho bytu. Ovšem existují i případy, kdy se zcela odlišné druhy spřátelí a stane se z nich nerozlučná dvojka.

Nečekané přátelství mezi kočkou a sovou

Možná vás hned napadá, že kočka, jakožto predátor, by přeci měla útočit, pokud uvidí ptáka. Stejně tak i sova, jako dravý pták, by za normálních okolností využila příležitosti a pravděpodobně napadla malé kotě. Ovšem jak sami můžete vidět ve videu, nikdo na nikoho neútočí, naopak. Je zřejmé, že kočka i sova jsou blízcí přátelé.

Přátelství vzniklo v době, kdy sově bylo 5 let a kotě teprve slavilo první dva měsíce života, uvádí web Dodo. Společně bydlí v „soví kavárně“, která je jistou obdobou kočičích kaváren. Ačkoliv je ale o oba zjevně dobře postaráno, podle některých není dobrý nápad, aby byla sova vystavována lidem stejně, jako kočky. Ty jsou totiž, na rozdíl od divokých ptáků, zvyklé na přítomnost lidí, případně ji dokonce vyhledávají.

Přátelství je možná neobvyklé, za to ale není nepravděpodobné

Když se nad tím zamyslíte, kočka a sova by tvořili docela přirozené duo. Oba jsou vysoce specializovaní lovci, kteří jdou po podobném druhu kořisti. Oba jsou extrémně opatrní. A evidentně, pokud se s někým cítí pohodlně, dokážou být docela hraví, uvádí web Pet Care Rx. Čistě teoreticky by tedy jejich spolupráce ve volné přírodě dávala smysl, ovšem jak asi tušíte, odlišné zvířecí druhy, zejména ty, které loví stejnou kořist, jsou spíše nepřátelé.

zdroj: Instagram, Dodo, Pet Care Rx