Neohrožený tuleň se postaví velkému bílému žraloku

Přidat na Seznam.cz

Všichni víme, že velcí bílí žraloci jedí tuleně. Věděli jste ale, že tuleni někdy žraloky zaženou? V tomto videoklipu uvidíte nebojácného tuleně, jak obrací karty, když vyplaší velkého vrcholového predátora.

Proč nebojácný tuleň pronásledoval žraloka?

Je normální, že tuleni pronásledují žraloky? Jednou z věcí, díky kterým je videoklip tak populární, je to, že se zdá nepřirozené a divné, že tuleň pronásleduje žraloka. Ale pravdou je, že tuleni pravidelně vyhánějí žraloky ze svého teritoria, aby ochránili svou kolonii. To je patrné na níže uvedeném videu, které ukazuje, jak masivní tuleň slon zahání velkého bílého žraloka.

Ve kterých částech oceánu je nejvíce tuleňů a žraloků?

Ve které části oceánu je nejvíce tuleňů a žraloků? Tuleni obecní jsou jedním z nejčastěji pozorovaných druhů, na severní polokouli jich plave téměř 500 000. Můžete je najít ve většině pobřežních vodních toků, s velkou populací v arktických a antarktických vodách. A co se týká žraloků, ti žijí téměř všude. A to včetně sladkých vod. Takovým příkladem je žralok býčí, který má schopnost přizpůsobit se jakémukoli vodnímu toku.

Zdroj: AZAnimals