Neuvěřitelné! Fence se narodilo vzácné zelené štěně!

Přidat na Seznam.cz

Upřímně: Jak byste se zachovali, kdyby vaše fenka porodila zelené štěně? Asi by vás to přinejmenším překvapilo. Jeden kanadský pár dostal před svátkem svatého Patrika překvapivý dárek: zelené štěně! Že by s úctou k tomuto svátku? Omyl.

Chovatelé Audra Rhys a Trevor Mosherovi se obávali nejhoršího, když jejich fenka valley buldoga jménem Freya, porodila černý plodový vak. Předpokládali, že štěně v tomto podivně zbarveném vaku se narodilo mrtvé, protože přišlo na svět odděleně od ostatních sedmi zdravých štěňat, která Freya porodila v čirých vacích.

Pak se ale stalo něco úžasného: štěně se začalo hýbat. „Začali jsme ji sušit a všimli jsme si, že je zelená, a hned nás zase napadlo, že je něco špatně. Tak jsme si vygooglovali: ‚Moje štěně je zelené, co se děje‘,“ řekl majitel pro DailyPaws. Naštěstí se ukázalo, že zelená štěňata jsou velmi vzácná, ale jinak jsou normálně zdravá.

I když si nejsme zcela jisti, proč se tak děje, některá světlá mláďata mohou získat zelený odstín, když se během vývoje dostanou do kontaktu se zeleným pigmentem zvaným biliverdin. Biliverdin, stejný pigment, který dává modřinám nazelenalý odstín, může občas kontaminovat placentu a plodovou vodu a účinně obarvit srst štěněte.

Malá Fiona, kterou Rhys a Mosher pojmenovali podle roztomilé postavičky ze Shreka, je jistě zázrak. Rhys říká, že Fiona byla původně světle limetkově zelená, ale všimli si, že barva bledne. „Možná jí zbývá týden, možná dva, a pak si nikdo ničeho nevšimne,“ říká.

Tak alespoň víte, že kdyby vás vaše čtyřnohá kráska doma potěšila zeleným štěnětem, není to zázrak ani nemoc.

Zdroj: dailypaws.com