Nevíte, co s penězi? Toto je 5 drahých domácích mazlíčků, které si můžete pořídit

Přidat na Seznam.cz

Není žádným tajemstvím, že domácí mazlíčci jsou jednou z nejdražších “věcí”, které můžete mít. Vlastnit domácího mazlíčka je jako mít dítě, se kterým nemůžete přímo mluvit, ale přesto je milujete celým svým srdcem. Pokud však hledáte vzácného exotického mazlíčka, pak samotná kupní cena bude stačit k tomu, abyste zruinovali banku.

Mládě bílého lva

Bílí lvi vyžadují náležitou péči, pozornost a speciální dietu. Mláďata bílých lvů jsou extrémně vzácná a jejich jedinečné zbarvení je činí velmi vyhledávanými. Mohou stát i tři miliony korun. Tato zvířata jsou považována za symbol bohatství a prestiže, ale jejich vlastnictví není jen o předvádění bohatství a postavení. Bílí lvi potřebují také velkou plochu k životu a cvičení.

Tibetský mastif

Není pes jako pes. Někteří psi jsou zdarma, jiní zruinují váš rozpočet. Tibetští mastifové jsou jedním z největších psích plemen na světě a často jsou mylně považováni za chlupaté medvědy. Nejprve byli chováni jako hlídací psi a byli schopni chránit ovce před jakýmkoli nebezpečím, které se blížilo, včetně vlků a medvědů. Jejich tlustá srst je činí tolerantními i vůči nejchladnějším teplotám. Jejich cena se může vyšplhat i na 30 milionů korun.

Anglický plnokrevník

Většina dětí snila o tom, že budou mít svého vlastního poníka, ale mít plnokrevného závodního koně je úplně jiný příběh. Stejně jako u většiny koní není ani jejich péče jednoduchá. Kvalitní plnokrevník často stojí mezi 100 000 a 300 000 $, tedy od dvou milionů výš. Nicméně jeden konkrétní kůň jménem Green Monkey překonal rekord v kategorii nejdražšího mazlíčka. Byl prodán za 16 000 000 dolarů, protože byl legendou. Během svého prvního závodu zaběhl osminu míle za pouhých 9,8 sekundy. V přepočtu se prodal za 348 milionů korun.

Savanová kočka

Stejně jako u psů, i u koček platí, že některé jsou zdarma, jiné za staticíce. Savanové kočky jsou křížencem mezi domácí kočkou a Servalem, jsou známé svým divokým vzhledem a mohou stát přes 400 tisíc korun. Mají jedinečné povahy, jsou to velmi aktivní, zvědavé a společenské kočky. Vyžadují také hodně prostoru k pohybu a také speciální stravu. Potřebují hodně pozornosti a interakce se svými majiteli, nehodí se k lidem, kteří tráví hodně času mimo domov.

Malpa kapucínská

Poté, co uvidíte kapucínské opice, je těžké nechtít jednu svou. Mají tak milou povahu, že vypadají téměř jako lidé. V reálném životě však mohou mít agresivní chování, takže se doporučují pouze zkušeným pečovatelům. Nákup kapucína se obvykle pohybuje od 80 tisíc.

zdroj: Hindustant Times, Luxatix, Petkeen