Obří los uvízl v bazénu a snaží se dostat ven

Přidat na Seznam.cz

Když pomyslíme na různá zvířata, která se dostanou do pasti, často se nám vybaví africké pláně. Kde lev pronásleduje antilopu, smečka divokých psů obklopuje sloní mládě nebo krokodýl nilský vyskočí z vody a stáhne zebru do hlubin řeky.

Los se snaží přeskočit skleněnou stěnu

Na začátku tohoto videa na TikToku vidíme, že se dostal do ohrady s bazénem na dvorku los. Jakmile se dostal dovnitř, byl vyděšený, protože nemohl najít cestu ven. Los vyleze na několik zahradních židlí a snaží se přeskočit tvrzené sklo. Pokud byste se rozhodli zvířeti pomoci na vlastní pěst, je třeba mít na vědomí, že tato zvířata dokáží být velice agresivní. O to hůř, pokud je zvíře ve stresu jako v případě tohoto losa, který ještě navíc spadl do bazénu. Nakonec se ale z bazénu dostane a dokonce se mu podaří zdolat skleněnou zeď.

Jak jsou losi velcí?

Losi mohou dosahovat výšky až 2,1 metru. Na délku pak měří dokonce až 3 metry. K jejich velké výšce ještě dodejme, že losi jsou také uváděni jako největší členové čeledi jelenovitých. Díky své výšce dosahují losi jako býložravci, kteří se živí trávou, větvičkami, chaluhami, kůrou, listím a pupeny stromů, vysoko za potravou. Jeho výška mu také pomáhala v tom, aby se dokázal dostat přes bazén a nakonec se dostal nahoru přes bránu.

Zdroj: a-z-animals.com, TikTok