Obří velký bílý žralok vyskočil z vody málem na rybářský člun. Obřích velkých bílých žraloků je už na světě odhadem jenom 3 500

Přidat na Seznam.cz

Představte si to, jasný a krásný den na vodě. Lovíte ryby a těšíte se z každého úlovku. Najednou spatříte, že pod hladinou něco plave, a těšíte se na velký úlovek. Jenže ten velký úlovek není ryba. Ale žralok.

Rybářův životní úlovek

Následující video ukazuje muže na vodě, který má na lodi něco, co vypadá jako velký hák s masem. Tento muž není ale jen obyčejný rybář, ale dokumentarista Mark Graham, který se svou skupinou rozhodl zdokumentovat život žraloků bílých. A tento predátor na sebe nenechá dlouho čekat. Náhle totiž z vody vyskočí a maso popadne. Scéna skoro připomíná děsivý a napínavý snímek Čelisti. Tento muž však celou situaci pečlivě natáčel. Detailně tak můžete na záběrech spatřit oči tohoto predátora a o zubech ani nemluvě.

Žralok bílý se vyskytuje v širém oceánu, například v Jižní Africe, Austrálii, Kalifornii, a dokonce i ve Spojených státech. Jejich oficiální ochranářský status je považován za ohrožený, na celém světě zbývá už jen 3 500 velkých bílých žraloků.

Fyzické vlastnosti velkého bílého žraloka

Velký bílý žralok je naprosto majestátní zvíře. Váží od 680 –  do 1 100 kilogramů a dosahuje délky 4 – 5 metrů. Pro lepší představu je tento velký bílý žralok je dlouhý asi jako pět laviček v parku.

Častou otázkou, kterou si většina lidí klade v souvislosti se žraloky, je, zda jsou agresivní, nebo ne. Ačkoli mnoho žraloků agresivních není, velký bílý žralok mezi ně nepatří. Velký bílý žralok je považován za nejagresivnějšího žraloka na světě.

Stejně jako většina zvířat, která nemají chuť se pouštět do souboje nebo by se člověka bála, ani velký bílý žralok mezi ně skutečně nepatří. Vzhledem k jeho velikosti a síle zvířata v oceánu i lidé vědí, že by si s tímto dravcem neměli zahrávat.

Zdroj: autorský, A-Z-Animals