Odhodlaní záchranáři zachránili štěňata ze skládky a ze sněhové bouře

Přidat na Seznam.cz

Záchrana zvířat není vždy pro slabé povahy. To je více než jasné ženě jménem Stephanie Senger z organizace pro záchranu zvířat. Když jela hodinu a 40 minut z domovské základny organizace na zasněžené smetiště, věděla, že ji čeká výzva.

Její organizace obdržela telefonát, který je upozornil, že na této konkrétní skládce byla spatřena štěňata. Nějaký dobrý samaritán je krmil, ale skládka není dobré místo pro přečkání zimy. A tak se Stephanie ocitla na cestě nepříliš příznivým počasím, aby zjistila, zda se jí podaří štěňata najít a dostat je do lepší situace.

Jak záchranáři ukazují na videu, samotná skládka byla obrovská a sníh se snášel tak, že zahladil všechny otisky tlapek, které by jinak záchranáři štěňat mohli sledovat. Snažili se najít jakoukoli stopu, která by je navedla na místo, kde se psi ukrývají.

Naštěstí však spatřili jedno ze štěňat, jak se krčí v křoví a jeho tmavá huňatá srst vyčnívá z bílého sněhu.

„Vyšla z doupěte, jakoby plochého přívěsu zapuštěného do země, zasypaného sněhem a zakrytého stromy,“ vypráví žena pro web DailyPaws. „Byla to jedna z nejtěžších záchranných akcí, kterou jsem za těch sedm let absolvovala, a to jak emocionálně, tak fyzicky. Museli jsme vyhrabávat sníh a velmi opatrně demontovat kusy plechu, aby se nezřítil na štěňata.“

Jedno po druhém štěňata vytáhli a po hodinách hledání, kopání, rozbíjení zrezivělého plechu a jedné návštěvě navíc následující den měli všechna čtyři štěňata zpět v útulku, živá a zdravá. A i když zasněžený den na skládce při hledání štěňat může znít jako jedinečná a náročná situace, pro tyto záchranáře je to běžná práce.

Zdroj: dailypaws.com