Odvážný vlk se vydává do řeky, aby se utkal s losem

Přidat na Seznam.cz

Ve volné přírodě vedou zvířata k přežití instinkty. Ať už to znamená zabíjení jiných zvířat kvůli obživě, nebo manévry samic, aby uchránily svá mláďata. Odvážný vlk na videu v tomto článku dokazuje, že je pro přežití udělat vše, co je v jeho silách.

Vlk versus los

Video začíná tím, že uprostřed obrazovky je vlk schoulený na suché trávě. Obklopují ho kusy sněhu. Kamera se natočí doprava a je vidět hučící voda. Uprostřed po proudu stojí osamělý los a rozhlíží se kolem. Toto dravé zvíře ví, že se musí mít neustále na pozoru, a to i při pokusu napít se vody. Kamera se vrátí zpět na vlka, který o losa nejprve nejeví žádný zájem. To se ale náhle změní a najednou proti sobě tato zvířata čelí.

Zatímco vlk zjišťuje, kam se má postavit, aby se dostal k losovi. Zdá se však, že váhá. Los stojí na místě a sleduje, jak se vlk rozhoduje o jeho osudu. Jak jen to celé může dopadnout?

Co všechno jedí vlci?

Vlci jsou masožravci. Mohou jíst kořist tak malou, jako je myš nebo králík, ale mohou konzumovat i velká kopytnatá zvířata, jako jsou jeleni a losi, informuje web A-Z-Animals. Během jednoho jídla může vlk spořádat až 9 kg masa! Ačkoli jsou schopni pozřít tolik potravy najednou, vlci šedí obvykle sní asi 2 kilogramy masa denně. Mezi zvířata, na kterých pravidelně hodují, patří jeleni, losi a losi.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube