Orel se snaží ukrást lišce její potravu

Přidat na Seznam.cz

Orli bělohlaví jsou neuvěřitelná stvoření, která mnozí považují za symbol svobody. Tito ptáci jsou neuvěřitelní lovci a dnes se podíváme na video, které ukazuje orla při působivém manévru získat čerstvého králíka.

Co jedí orli?

Orli bělohlaví mají jako břitva ostré, špičaté zobáky, které používají k trhání kořisti na malé kousky. A mají silné nohy a chodidla s velkými drápy, které využívají k polapení své kořisti. Jako hlavní zdroj potravy si vybírají ryby a lze je nalézt ve velkém množství v oblastech s dostatkem ryb. Kromě toho si také pochutnají na kachně, králíkovi, rejskovi nebo kryse. Video, které můžete vidět online, ukazuje orla, který se pyšní působivým rozpětím křídel. Když se pták svobody snese dolů, náhle spatříme lišku. Lišce visí z tlamy králík a zdá se, že je matka, které nese potravu svým mláďatům. Orel zkušeně zaboří své drápy do králíka, ale liška se ho nechce pustit. Ve snaze nakrmit svá mláďata se liška drží, když orel začne táhnout zvíře spolu s králíkem.

Jak se mohou králíci bránit?

Primárním prostředkem ochrany králíka je jeho schopnost utéct a schovat se. Uvěznění králíci se však také mohou pokusit odrazit útočníky a chránit se pomocí svých silných zadních nohou, drápů a zubů. Jejich počáteční reakcí je zamrznutí, ale pokud se hrozba blíží, utíkají na skryté místo. Orli bělohlaví jsou obdivováni pro svou výjimečnou loveckou zdatnost a majestátní vzhled a nebojí se ukrást potravu ani jiným zvířatům. Je jim jedno, odkud jejich potrava pochází, a využijí každou příležitost, ať už je to sysel sražený autem nebo králík visící lišce z tlamy.

Zdroj: AZAnimals