Orli si ve vzduchu „hází“ s kachnou. Podívejte se, jak elegantně chytají svou kořist!

Přidat na Seznam.cz

Orli obvykle nežijí v hejnech, ovšem zachytit dva, jak si hází se svým jídlem, to se jen tak nepoštěstí.

Symbol

Orel bělohlavý je nejen symbolem Spojených států amerických, ale také sám o sobě symbolizuje sílu i majestát. U starých Indiánů byl navíc považován za posla mezi lidmi a bohy, staří Řekové ho také spojovali s Diem, nejvyšším bohem řecké mytologie. Už to může mnoho napovědět o jeho povaze, právem se mu přezdívá „král nebes“.

Orli

Orel bělohlavý je, jak jeho jméno napovídá, hnědý pták s bílou hlavou a ocasem. Jedná se o dravce, který může měřit až jeden metr, vážit kolem 5 kilogramů a rozpětí jeho křídel může být až neuvěřitelné dva metry. Jak ale můžete vidět na videu, druhý orel je čistě hnědý – jedná se tedy o orla bělohlavého, nebo skalního?

Mláďata

Orel skalní je sice hnědý, ovšem to je mládě orla bělohlavého také. Oproti orlům skalním ale nemá pařáty pokryté peřím a charakteristické bílé peří na hlavě a ocasu získá zhruba ve 4 až 5 letech života. Orlí páry většinou drží pospolu po celý život, postaví hnízdo, a to používají několik let. Takové hnízdo je mezi ptáky jedno z největších, protože může vážit až tunu, být hluboké i čtyři metry, a široké kolem dvou metrů! Musíme uznat, že v takovém hnízdě by se vyspal i dospělý člověk!

Ve videu tak pravděpodobně vidíte mladšího a staršího orla, přičemž hrou se zřejmě mladší učí lovit. Zajímavé ale je, že i s kachnou v pařátech dokáží létat tak elegantně!

zdroj: neosaman, archive, baldeaglearchive, instagram