Osel vyprskl smíchy poté, co se pes dotkl elektrického ohradníku

Přidat na Seznam.cz

Psa v tomto klipu zasažení elektrickým ohradníkem nepobavilo, ale oslovi celá situace přišla k popukání. Několik vteřin poté, co pes odskočí od plotu, se totiž začne smát na celé kolo.

Pes asi nečekal, že dostane takovou ránu, ale co nečekal určitě, že se mu osel ještě začne smát. Co mu přišlo, na tom tak zábavné je otázkou. Osel rozesmál i majitelku psa, který by zasažen.

Co přesně jsou osli?

Vědecký název oslů je Equus Asinus a patří do čeledi koňovitých. Poprvé byli domestikováni v Egyptě a severní Africe asi před 5 000 lety. Původně se využívali k produkci masa a mléka, ale brzy se z nich stala pracovní zvířata, která se používala k přepravě lidí a zboží. Tato zvířata byla pro tento druh práce vhodnější než koně, protože jsou silnější než koně. Všichni naši současní domestikovaní osli pocházejí z afrických divokých oslů.

Opravdu se osli smějí?

Ne, osli se neumějí smát ani usmívat. Zní to, jako by se smáli, ale je to jen jejich normální vokalizace a výraz tváře. Tato zvířata obnažují zuby a ohrnují horní ret, takže vypadají, jako by se smála! A osel, kterého může vidět na níže uvedených záběrech, jen možná vyjadřuje nahlas své překvapení, když se pes dotkne ohradníku. A nebo že by se jednalo o výjimku a zvíře se skutečně smálo?

Jak osli obvykle vypadají?

Typický osel měří od 115 do 122 centimetrů a váží mezi 80 a 4800 kilogramy. Jejich zbarvení je velmi variabilní a může být různé, od bílé přes šedou až po černou včetně hnědé a krémové. Většina z nich má na hřbetě tmavý pruh, který sahá od hřívy až k ocasu. Jsou také známí tím, že mají dlouhé uši, které je v teplém podnebí pomáhají ochlazovat. Osli jsou býložravci, a proto se živí rostlinnou stravou. Domácí osli jsou krmeni různorodou potravou, která zahrnuje seno, zrní, trávu a oves. Pokud však mají možnost, živí se také keři.

Zdroj: AZAnimals