Osmdesátiletá máma ohrožených galapážských želv porodila devět malých mláďat

Přidat na Seznam.cz

Tato malinká galapážská želva a jejích devět stejně roztomilých sourozenců mají před sebou dlouhý život. Pokud vše půjde dobře, mohou tyto malé živé artefakty existovat ještě v roce 2216, píše Ocean.

Devět maličkých vylíhnutých mláďat přivítala na svět galapážská želva jménem Nigrita v rámci chovného programu, který má zabránit vyhynutí těchto ohrožených druhů. Nigrita je ve svých 80 letech bezpochyby jednou z nejstarších novopečených matek na světě.

Společně se svým štíhlým mladým 54letým partnerem Jumbem přivedla na svět malé roztomilé želvičky. Mláďata jsou velká asi jako kapsa a váží sotva 120-140 g, ale to zdaleka není jejich dospělá velikost. Jejich máma Nigrita totiž váží 99 kilogramů a stále se vyvíjí, protože samci a samice galapážských želv mohou vážit až 250 kilogramů.

Na těchto zvířatech vyniká především to, že patří mezi nejdéle žijící druhy na planetě. Předpokládá se, že galapážské želvy se dožívají přibližně 200 let, takže tito malí tvorečci dost možná zažijí budoucnost, které se nikdo z nyní žijících nedočká. Ale alespoň jsme si je mohli prohlédnout na fotografiích jako mláďata!

Zdroj: kingsdomstv.com, youtube.com