Velryba připlavala k paddleboardistovi. Vypadá, že si ho oblíbila

Přidat na Seznam.cz

Při jízdě na paddleboardu v oceánu nikdy nevíte, jaká zvířata potkáte. Hádáme však, že přítomnost dvou velryb byste ale nejspíš nečekali.

Podívejte se na úžasnou scénu níže!

Na videu je vidět, jak se velryba blíží k paddleboardistovi. Velryba plynule proplouvá vodou a zvídavě krouží pod mužem na prkně. Věříme, jak byl paddleboardista nadšený, když viděl velrybu takto zblízka. Netrvá to dlouho a k velrybě se připojí ještě druhá. Obě zvířata se většinou drží pod hladinou a občas se vynoří. Nejsme si sice jistí, kolik toho paddleboardista ze své pozice viděl, ale dron zachytil tu nejúžasnější podívanou shora.

Tento záběr z dronu byl pořízen u pobřeží Argentiny a vypadá to, jakoby si velryba paddlebordistu oblíbila. V období páření žijí v teplejších vodách a často je lze spatřit poblíž Jižní Ameriky, Afriky a Austrálie. V ostatních obdobích se zdržují v blízkosti dalekého jihu poblíž Antarktidy. Velryby se rády také zdržují v blízkosti hladiny a za různými účely provádějí spoustu dalších akrobatických kousků.

Velryby jsou pomalí plavci, což je dobře vidět i na tomto videozáznamu. Není to poprvé, co se velryba ocitla v blízkosti paddleboardisty. Velryby se ve volné přírodě překvapivě často přibližují k lodím, prknům a kajakům. Je však důležité udržovat si od velryb a dalších divokých zvířat odstup. Některé druhy velryb mohou být agresivní, i když bývají poměrně učenlivé a klidné. Přesto je lepší je nechat na pokoji.

Zdroj: AZAnimals