Pakůň unikl krokodýlovi, který už ho držel pevně za ocas. Nevzdal se a zůstal naživu

Přidat na Seznam.cz

Řeka Mara, známá také jako „řeka smrti“, je nechvalně proslulá kvůli úmrtím stovky zvířat. Mnoho zvířat se každoročně vrhá po strmých březích Mary do nebezpečných vod pod ní. V řece Mara se vyskytují hroši a krokodýli nilští, největší svého druhu v Africe.

Řeka Mara je lákadlem nespočtu druhů zvířat

Mara může přilákat slony, losy, lvy, a dokonce i levharty, aby se napili, píše web A-Z-Animals. Lidé, kteří se sem vydají na výlet, mohou také spatřit černého nosorožce. Přestože se kdysi v národním parku Serengeti potulovali v obrovském množství, v posledních letech tyto ohrožené druhy kvůli pytláctví značně utrpěly.

Migrační cestu pakoňů však kříží řeka Mara, která je nutí překonávat rychle tekoucí řeku plnou krokodýlů.

Velký útěk á la Houdini

Mnoho lidí navštěvuje tuto oblast, aby zažili strhující safari dobrodružství. Spousta z nich také neváhá zachytit strhující moment na video jako je to výše přiložené. Divákům se naskytl pohled na jednoho z nejšťastnějších pakoňů na světě.

Hladový krokodýl totiž zatoužil po zvířeti, které se mu nakonec podařilo svými zuby polapit. Pakůň má však tuhý kořínek a nevypadá to, že by se chtěl tak snadno vzdát. Naštěstí se pakoni podaří utéct, i když se ho krokodýl snaží stáhnout do řeky tím, že ho chytí za ocas.

Na konci videa je vidět, jak zvíře utíká z řeky pryč. Bohužel je jen ale otázkou, zda jeho vážného zranění nezneužil nějaký jiný predátor.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube