Neskutečná roztomilost! Tato slepá liška má vlastního vodícího psa na kolečkách

Přidat na Seznam.cz

Seznamte se s Pumpkin, zachráněnou slepou liškou, a Jackem, teriérem na kolečkách. Společně nyní toto neobvyklé duo žije svůj nejlepší život.

Záchrana lišky

Žena jménem Ana Lapaz-Mendez léčí nejrůznější zvířata jako veterinářka na klinice ve Watfordu, anglickém městě severozápadně od Londýna, píše web DailyPaws. V říjnu 2020 napsala na svůj instagramový profil, že k ní liška jménem Pumpkin byla dopravena se dvěma zlomenýma nohama a napůl mrtvá. Přestože se jí dostalo akutního ošetření, její stav byl vážný. Žena však díky láskyplné péči pomohla této ubohé slepé lišce znovu nabýt zdraví.

Naše malá bojovnice. Lišky jsou super odolné a opravdové bojovnice. Proto si myslím, že tahle si zaslouží šanci, stejnou, jakou bych dala svému psovi nebo kočce, protože chtějí žít stejně jako my,“ napsala. „Takže dokud bude chtít bojovat, budeme bojovat s ní.“

Jedním z inovativních řešení bylo postavit houpací síť pro zotavení, aby se Pumpkin nemusela plazit po svých zlomených nohou.

Nové přátelství na obzoru

Nyní už Lapaz-Mendez měla záchranářského psa jménem Croquet. Nemohla však Pumpkin nechat jít, a tak si lištičku vzala domů, aby jí poskytla více výchovného prostředí. Liška a pes spolu dobře vycházeli. Její procházky byly zpočátku trochu váhavé, ale jak se uzdravovala, projevovalo se v ní víc její jiskřivé liščí povahy.

Dalším důležitým článkem tohoto příběhu je pes jménem Jack. Tento okouzlující west highlandský bílý teriér, pravidelný pacient ženiny kliniky, osiřel po smrti svého páníčka. Měl také vážné zdravotní problémy, včetně nádoru na páteři a nereagoval na léčbu. V důsledku toho Jack ztratil zadní nohy. Jakmile však dostal dvě kolečka, byl plný radosti a odhodlání a byl naprosto nezastavitelný! Nyní je Jack vůdcem smečky Lapaz-Mendez, která ho prostě musela adoptovat také! Pumpkin poslouchá cinkání Jackova postroje a následuje ho na každé procházce. Jack, který si vždy ochotně razí cestu, se přesto zastaví a otočí, když cítí, že Pumpkin neudrží tempo.

Ani slepá liška, ani pes na kolečkách si nenechají svým postižením bránit v tom, aby žili co nejlépe. Jsme také v úžasu nad kouzlem, které odhodlaná veterinářka ovládá, aby zachránila zvířata každý den, ale její oddanost tomuto malému triu je opravdu úžasná.

Zdroj: dailypaws.com, Instagram