Seznamte se s nejnebezpečnější kočkou na světě! Kočka černonohá zabíjí s největší úspěšností mezi divokými kočkami a není větší než její domácí příbuzná

Přidat na Seznam.cz

Když pomyslíte na smrtící kočky, pravděpodobně se vám vybaví velké kočkovité šelmy jako tygři, lvi a pumy. Skutečná nejsmrtelnější kočka je úplně jiného kalibru. Seznamte se s nejzuřivějším zabijákem světa koček – kočkou černonohou.

Kočka černonohá je nejmenší divokou kočkou Afriky. Má velké zelené oči, žlutohnědou srst s tmavými skvrnami a pruhy pro maskování a silné nohy. Tento rozkošný lovec má délku hlavy a těla ne více než 35-52 cm a váží pouze mezi 1,1 a 2,45 kg, což je mnohem méně než průměr domácí kočky. Bohužel není příliš pravděpodobné, že byste jednu z těchto roztomilých šelem zahlédli ve volné přírodě, ani když jste v Africe, protože kočka černonohá je noční a velmi plachá.

Zatímco domácí kočka dostává jídlo v misce, kočka černonohá urazí každou noc 5 až 16 km při lovu potravy. Jakmile se tyto kočky rozhodnou zabíjet, mají 60% úspěšnost – nejvyšší ze všech divokých koček. Pro srovnání, průměrná domácí kočka dokáže chytit svou kořist pouze ve 32 % případů. Není žádným překvapením, že černonohá kočka potřebuje hodně jíst, aby doplnila všechnu energii strávenou cestováním a lovem. Naštěstí se jim díky jejich skvělým schopnostem podaří za noc ulovit až 14 malých zvířat.

zdroj: Catit