Pár mladých lvů se střetne s jedním z nejjedovatějších hadů v celé Africe

Přidat na Seznam.cz

Zajímá vás někdo, co by se asi tak stalo, kdyby se lev setkal s kobrou? No, podle toho, co víme, by nejspíš nedošlo k tak ostrému souboji, jako kdyby se s plazem potkala přidrzlá mangusta. Nebo snad ano?

Nečekané setkání

Chystáte se zhlédnout video, na kterém je zachycen párek mladých lvů. Tedy přesněji mladý lev a mladá lvice, kteří na cestě zaregistrují kobru. Přesněji řečeno se jedná o kobru kroužkovanou, o které není v Krugerově národním parku v Jihoafrické republice, nouze. Kobra kroužkovaná je jedním z nejjedovatějších hadů na kontinentu. Ačkoli mají ve zvyku napadat krysy, hady a ptáky, co brání jedné z nich zaútočit na lva? Kvůli svému silnému a rychle působícímu jedu jsou tyto plazi považovány za velmi nebezpečné, uvádí web A-Z-Animals.

Buďme upřímní, není mnoho divokých zvířat, která by se chtěla utkat se lvem. Ne nadarmo jsou to vrcholoví predátoři a i hadi se jich bojí. Nakonec vidíme, jak se had odplíží pryč a zanechá velké kočky v rozpacích.

@abc7la

Rare encounter! A safari wildlife guide captured the dramatic moment two lions came face-to-face with a snouted cobra as it was hunting a lizard in South Africa’s Kruger National Park. 🦁🐍🦎 #abc7la #abc7eyewitness #news #animalsoftiktok #animals #wildanimals #lions #snoutedcobra #cobra #lizard #southafrica #krugernationalpark

♬ original sound – ABC7LA

Jedí lvi hady?

Přestože lev dokáže hada snadno zabít pomocí svých silných čelistí a drápů, tato zvířata hady nejedí. Často jsou příliš malí a jednoduše nestojí za námahu. Místo toho si tito vrcholoví predátoři vybírají velkou zvěř, jako jsou zebry, antilopy a buvoly.

I když je kobra jedovatá, jediné kousnutí dospělého lva neskolí.

Další zvířata v Krugerově národním parku

Do tohoto ráje divoké zvěře cestují lidé z celého světa. Je zde možné podnikat výlety a vidět velkou zvěř dát. Jsou zde také buvoli, zebry, žirafy, krokodýli a spousta divokých ptáků. Návštěvníci se mohou ubytovat v safari stanu a zcela se ponořit do kouzla místní přírody.

Zdroj: a-z-animals.com, TikTok