Čeho si všímat při koupi aku vrtačky?

Přidat na Seznam.cz

V žádné správné truhlářské dílně by neměly chybět všechny běžné druhy vrtaček a vrtáků. Pokud vám dosloužil některý ze starých přístrojů a chcete si pořídit nový, pak vězte, že namísto klasických kabelových modelů, u nichž je zapotřebí být v blízkosti elektrické zásuvky, můžete investovat do moderních aku přístrojů. Jen je třeba si dát pozor na několik aspektů.

Kvalita akumulátoru

Každá aku vrtačka, ať už se jedná o klasickou variantu, případně třeba příklepový aku vrták, ve svém těle obsahuje baterii, tedy onen akumulátor. Abyste mohli pracovat po dlouhou dobu bez nutnosti nabíjení této baterie, je dobré si při koupi všímat toho, jakou výdrž akumulátoru prodejce uvádí. Obvykle by v popiscích měla být nejen doba provozu na jedno nabití, ale také údaj o kapacitě akumulátoru. Špičkové přístroje mají mít kapacitu alespoň 3 Ah.

Otáčky

Důležitou vlastností je pro každou aku vrtačku schopnost vyvíjet dostatečný počet otáček. Zde se nedá stoprocentně tvrdit, že čím více otáček přístroj vyvine, tím lépe. Obecně však platí, že ani aku vrtačky pro amatéry by tuto hodnotu neměly mít pod 500 otáček za minutu.

Cenové rozpětí

Pokud si do vyhledávače zadáte spojení aku vrtačka cena, možná budete překvapeni velkým rozptylem cen. Je to dáno nejen výše zmíněnými vlastnostmi, ale také tím, zda jde o značkové a profesionální produkty, nebo spíše jen o zboží, které je určené pro drobné kutily. Nejlevnější aku vrtačka se dá pořídit klidně za méně než 1.000 Kč. Musíte však u ní počítat s malou výdrží baterie, případně třeba s nižším výkonem, respektive nižším počtem dosahovaných otáček. Nikdy tak není na škodu se poradit s odborníky.

Kvalitní aku vrtačky v různých cenových relacích zakoupíte v internetovém obchodě společnosti Šimek Proficentrum – simek.eu. Tato firma má s prodejem vrtaček a dalšího náčiní (nejen) pro truhláře již více než 29 let zkušeností.