Pár tipů pro kočičí nebe u vás doma

Přidat na Seznam.cz

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit kočkám šťastné a stimulující prostředí. V následujícím článku vám přiblížíme několik tipů a nápadů, díky kterým můžete vytvořit dokonalý kočičí ráj u vás doma.

Kočky jsou obecně nenáročnými zvířaty, nepotřebují ke svému životu mnoho, ale každý správný milovník koček jim rád vytvoří prostor, ve kterém se budou cítit dobře a příjemně. Přemýšlíte nad tím, co vše pro kočky je třeba pořídit, abyste jim vytvořili kočičí ráj? Inspirujte se našimi tipy, věříme, že některý z nich se vám zalíbí a zrealizujete ho.

Škrabadla pro kočky a kočičí stromy
Divocí předkové koček žili vysoko na stromech, dávali odtud pozor na svět dole, lovili kořist a zároveň byly v bezpečí. I když vaše kočka žije v bezpečném a milujícím domě či bytě namísto džungle, stále má v sobě zakořeněné instinkty divokých koček. Z tohoto důvodu se kočky cítí nejlépe, když mají dostatek vertikálního prostoru na pozorování, lovení a udržování bezpečí před potenciálními (i když neexistujícími) lovci. Škrabadla pro kočky a kočičí stromy jsou pro to skvělým tipem a neměly by chybět v žádném kočičím ráji.

Okenní místo
Jednou z klíčových součástí vytváření kočičího ráje jsou velká okna. Jako přirození lovci jsou kočky stimulovány, když mohou dohlížet na vnější svět. Vaše kočka bude ráda sledovat ptáky, veverky či hmyz, i když k nim nebude mít přístup. Pokud je vaše okno orientované na rušnou ulici bez stromů, to je také v pořádku, vaše kočka jistě ocení možnost sledovat auta a lidí.

Správné hračky
Každá kočka má jinou představu o tom, které druhy hraček jsou pro ni nejlepší. Pokud však jde o vytvoření stimulačního prostředí, není pochyb o tom, že interaktivní hračky jsou tou správnou volbou. Takové hračky uspokojí hravou stránku vaší kočky a zároveň jí zpříjemní čas, kdy se s ní nebudete moci akorát hrát.

Foto: Jae Park

Vodní fontána
Kočky se mohou rychle dehydratovat, pokud nepijí dostatečné množství vody. Často se vyhýbají pitné vodě, o níž se domnívají, že může být kontaminována. To může zahrnovat vodu v misce, která byla umístěna příliš blízko při jídle nebo ve vodě, která je v misce už dlouho se shromažďuje prach. Vaše kočka s největší pravděpodobností vypije zdravé množství vody, pokud je její voda chladná a čerstvá. Nejjednodušší způsob, jak to zajistit, je investovat do vodní fontány.

Prostorná a čistá toaleta pro kočky
Pro vaši kočku je pelech, podestýlka či toaleta v podobě boxu důležitou součástí její každodenní rutiny a záleží i na nejmenších detailech. Kromě toho, že je třeba každý den vyměňovat stelivo, je třeba zvážit i několik dalších faktorů. Je vaše kočka velká? Pokud je to tak, nemusí být pro ni box s průměrnou velikostí dostačující. Vaše kočka by měla být schopna snadno se otočit a poškrábat se uvnitř boxu. Máte domácnost s více kočkami nebo sdílí vaše kočka dům se psem? Kočky, které sdílejí své domovy s potenciálními predátory, mohou mít problémy s použitím zakrytého boxu. V domácnosti s více zvířaty proto zvažte použití otevřeného boxu nebo boxu s průhlednou horní částí, která vaší kočce umožní vidět, kdo je venku.