Pes dostal bazének namísto starého kbelíku. Co si vybral?

Přidat na Seznam.cz

V útulcích bývají obvykle kbelíky s vodou určené pouze k čištění klecí zvířat. V tomto útulku je tomu jinak. Bydlí tu pes jménem Kentaur, který kbelík považuje za obzvláště výjimečný kus nábytku, uvedla Lastampa.

Do útulku byl přivezen jako toulavý pes, ošetřovatele nepřestává fascinovat svou neutuchající energií až hyperaktivitou.

Svůj milovaný kbelík objevil poprvé začátkem května, kdy oblast zažívala neobvyklou vlnu veder: „Myslím, že si chtěl jen zchladit tlapky ve vodě,“ říká mluvčí útulku. 

Když zařízení zveřejnilo na Facebooku fotografii 4letého psa s tlapkami v kbelíku v poloze, která zjevně nebyla právě luxusní ani pohodlná, uživatelé začali shánět finanční prostředky, aby mu koupili brouzdaliště. Měli představu, že se v něm bude pes vesele cákat. Mýlili se: ačkoliv už měl bazén k dispozici, Kentaur stále nechtěl opustit svůj kbelík.

“Když jsme před pár týdny zveřejnili Kentaura, někteří z vás (rozumně) navrhli dát mu bazén,” píše se na facebookové stránce útulku. “Nicméně se ukázalo, že Kentaur je opravdu zvláštní týpek… Vyzýváme vás k adopci psa se skutečnou osobností!”

O měsíc později se Kentaur konečně nechal přesvědčit, aby si vyzkoušel bazén, a svou náklonnost rozdělil mezi něj a svůj milovaný kbelík: “Teď má rád i bazén. Nejradši v něm skáče a tancuje a samozřejmě se vyvaluje v hlíně, jakmile vyleze. Ale do svého kbelíku chodí stále nejradši.”

Přes všechen šarm se pejskovi zatím nepodařilo najít tu pravou rodinu, ale věříme, že se tak už brzo stane. A že i v novém domově bude mít k dispozici nezbytný kbelík…

Zdroj: lastampa.it, Facebook