Pes, který hledal během své služby bomby, oslavil svůj odchod do důchodu

Přidat na Seznam.cz

Pes jménem Ebbers pracoval na letišti v Minneapolisu 10 let a nyní se dočkal zaslouženého odchodu do důchodu. Podívejte se s námi na tuto velkolepou oslavu, jaké se mu dostalo!

Vzhůru do důchodu!

Ebbers, jedenáctiletý mix labradorského retrívra a maďarského ohaře, pracoval deset let jako pes na vyhledávání výbušnin na mezinárodním letišti Minneapolis-St. Paul. K tomu měl ještě jednu práci, a to na Super Bowlu, mistrovství NCAA (Americká atletická asociace) a speciálních olympijských hrách, informuje DailyPaws.

Jméno dostal po vojínovi americké armády Jamesi Ebbersovi, který zemřel v říjnu 2002 v africkém Džibuti ve věku 19 let. Pes se narodil v rámci programu štěňat TSA (speciální štěňata vycvičená k čichání, např. odhalování drog a výbušnin apod.) a byl posledním zbývajícím členem, který ještě pracoval pro TSA. Těsně před jeho posledním dnem TSA oznámila, že Ebbers vyhrál soutěž o nejroztomilejšího psa správy v roce 2022. Díky podpoře veřejnosti bude Ebbers zdobit obálku psího kalendáře TSA na rok 2023.

Pes do důchodu neodešel sám

Do důchodu odešel společně se svou psovodkou a partnerkou Jean Carney. Spolu se všemi těmi hračkami dostal také dort ve tvaru bomby se svým jménem.

TSA zaměstnává více než 1 000 psích týmů. Psi jako Ebbers, kteří mají neuvěřitelně silný čich, jsou vycvičeni k tomu, aby vyčenichali a následně upozornili své psovody, když objeví výbušniny nebo jiný kontraband. To vše na rušném a hlučném letišti.

V rámci oslavy na rozloučenou Ebbersovi kolegové sundali vestu s nápisem “nehladit” a umožnili mu tak, aby se konečně dočkal několika pořádných podrbání a pohlazení od jeho obdivovatelů.

Zdroj: dailypaws.com, Twitter