Tučňák si pořídil nový pár bot a našel díky nim lásku

Přidat na Seznam.cz

Lucas, čtyřletý africký tučňák, trpí bakteriální infekcí známou jako „čmelák“ nebo „ulcerózní pododermatitida“, která se vyskytuje u ptáků, hlodavců, nebo králíků a způsobuje otoky v oblasti nohou. Lucas měl díky ní problémy s chůzí a nemohl se tak zařadit do normálního života v hejnu. Proto mu byl pořízen jedinečný pár bot!

Společnost, která se zabývá výrobou zdravotnických pomůcek pro zvířata, Lucasovi vyrobila jeho vlastní ortopedické boty. Boty jsou vyrobeny ze speciální gumy a neoprenu a pomáhají tučňákovi chodit. A aby to Lucasovi slušelo a ladilo, vyrobila je společnost v černé barvě.

Nemoc Lucasovi způsobovala problém stát na špičkách a proto byl nucen „chodit“ po kotnících. Díky novému užitečnému módnímu doplňku se ovšem může konečně předvést a to i v činnostech, kterých do teď nebyl schopen, jako je např. lezení po skalách nebo plavání.

Od té doby, co se tento „mladý gentleman v černém smokingu“ obul, chodí normálně a našel si dokonce novou přítelkyni. Svou snahou a pílí dává všem pracovníkům v zoo v San Diegu (USA) naději, že bude v budoucnu moci žít plnohodnotný život.

Zdroj: Mirror