Pes se málem utopil v jezeře. Náhodná dívka mu pomohla díky resuscitaci. Stal se zázrak, pes se probral a zase začal dýchat

Přidat na Seznam.cz

Vzít psa k jezeru, aby se v létě ochladil a měl trochu toho zdravého pohybu, je jistě dobrý nápad, ale jak sami uvidíte, nemusí vždy dobře končit. Ne každý pes je dobrý plavec a občas stačí i obyčejná křeč, aby se váš mazlíček už nedostal z vody ven. Tento pes se při hraní málem utopil, ale zachránila ho náhodná dívka.

Dívce nikdo nevěřil, nakonec učinila zázrak

Nevíme přesně, co se se psem stalo, ale jisté je, že ho jeho majitel vytáhl z vody poté, co pes přestal plavat. Na první pohled se zdá, že se pes utopil a nežije a tak není divu, že jeho majitel brečí a objímá jeho tělo. Taková situace samozřejmě zaujala kolemjdoucí a je vidět, jak se lidé rychle sbíhají k jezeru.

Mezi kolemjdoucími byla shodou náhod i žena, která se rozhodla něco vyzkoušet. Na nic nečekala a začala psa resuscitovat, ačkoliv možná ani ona sama nevěřila, že to pomůže. Udivený dav ale brzy pochopil, o co se žena snaží, a rozhodl se pomoci. Skupinka lidí tak přidržovala psa, zatímco žena stlačovala hrudník a majitel dával psovi umělé dýchání.

Nakonec se opravdu stal zázrak, pes se probral a zase začal dýchat. Podle webu RedCross je resuscitace našich mazlíčků účinná stejně, jako u lidí a skutečně může zvířeti zachránit život. Měla by probíhat s cyklem 30 stlačení hrudníku a 2 vdechů, dokud váš pes nebo kočka nezačnou znovu dýchat sami.

zdroj: RedCross