Pes zachrání majitele. Poté, co se loď převrhla, 11 hodin plave, aby vyvolal poplach

Přidat na Seznam.cz

Pes byl oslavován jako hrdina poté, co pomohl zachránit svého majitele, když se jeho loď potopila u pobřeží. Kolemjdoucí rybář si všiml německého ovčáka jménem Heidi, jak plave v Moretonském zálivu mezi troskami člunu, uvádí portál Rescue.

Rybáři zalarmovali úřady a zahájili pátrací a záchrannou operaci, aby našli majitele Heidi. Vrtulník Rescue 500, čtyři policejní čluny, vodní skútr z Marine, dobrovolná námořní pobřežní stráž a Dobrovolná námořní záchranná služba, to vše bylo použito při operaci.

Nakonec objevili majitele Heidi, jak visí na jeho převrácené 4,1 m dlouhé lodi. Třiašedesátiletý muž byl odtažen do bezpečí a řekl úřadům, jak jeho loď minulou noc začala nabírat vodu. Překvapivě zůstal ve vodě 15 hodin, zatímco šlapal vodu a čekal na pomoc. Uvedl, že Heidi při hledání pomoci strávila až 11 hodin plaváním ve tmě.

Heidi se tak stala čestnou hrdinkou tohoto příběhu. Když ji vytáhli z vody, veterinář ji prohlédl, aby si byl jist jejím zdravotním stavem.

Po téměř půldenním pádlování dostala statečná fenka trochu jídla a potřebovala spoustu odpočinku, zatímco čekala na svého pána. Třešničkou na dortu bylo, že Heidi byla pro tento den označena jako čestný policejní pes.

Je to prostě další příklad toho, že pes je nejlepší přítel člověka.

Zdroj: kingdomstv.com, youtube.com