Pět mladých lvů loví žirafu

Přidat na Seznam.cz

Nejvyšší suchozemské zvíře na světě, žirafa, není neporazitelné. Mají predátory, kteří je loví stejně jako všechna ostatní zvířata. Dnes uvidíme neobyčejnou honičku pětice lvů za žirafou.

Vítejte v poušti Namib

Další video nás zavede do pouště Namib nacházející se v Africe. Poušť Namib je takzvaná pobřežní poušť. V této poušti žijí různá zvířata, například černí nosorožci, afričtí divocí psi, sloni, gepardi a přímorožci. Nejblíže poušti Namib leží Atlantský oceán.

Pozorování lvů v Namibu

Dnešní video získalo více než tři miliony zhlédnutí. Na začátku tohoto videa vidíme skupinu mladých lvů, kteří se chystají na lov v poušti Namib. Loví velmi specifické zvíře, žirafu. Tato honička je tak intenzivní, že vidíme, jak za žirafou létá písek jako velká prachová bouře. Lvi tuto žirafu těsně pronásledují, ale vidíme, že zaostávají a nedosáhnou na žirafu. Jak však čas plyne, v čase 1:41 vidíme, že těsně před žirafou jsou další lvi. Tato smečka ví, jak lovit, a lvi tuto žirafu zahánějí do pasti. Na konci videa pak můžete vidět lvi, jak si na své oběti pochutnávají. Koordinovaná spolupráce těchto majestátních zvířat byla tedy úspěšná a jak je vidět – lvům neunikne ani žirafa.

Zdroj: AZAnimals