Video zachycuje dojemný okamžik, kdy mezi sebe skupina slonů přijme dalšího týraného a zachráněného slona

Přidat na Seznam.cz

V divokých zvířatech je cítit úcta, která nás naplňuje úžasem. Bez ohledu na to, jak velcí nebo nebezpeční se zdají být, mají tito majestátní tvorové obrovskou sílu.

Někteří lidé však divokou přírodu zneužívají. Zvířata jsou často zavírána do klecí, kde mají jen málo prostoru k pohybu. Je také nepravděpodobné, že by se jim dostávalo správné stravy a výživy, zejména s ohledem na to, jak špatně vypadá jejich zdravotní stav, když jsou zachráněni.

Přesně to se stalo jedné samici slona jménem Ploy Tong. Thajsko je zemí, která je domovem mnoha slonů. Většina z nich je bohužel využívána pro turistiku a veřejnou zábavu. Sloni, kteří slouží k převážení táborů turistů, patří k těm nejhůře týraným, a právě k tomu byla bohužel využívána Ploy Tong, informoval server AnimalChannel.

Na jedno oko byla slepá a na druhé viděla stále hůře. Dobrovolníci z nadace pro slony se ji snažili dostat z její bídné situace, jak nejlépe mohli.

Naložili Ploy Tong na nákladní auto a převezli ji do Přírodního parku slonů v Thajsku. Byla to dlouhá cesta, ale byli odhodláni přivézt nebohou slonici zpět do jejího přirozeného prostředí, aby ji rehabilitovali a zajistili jí potřebnou péči poté, co s ní bylo špatně zacházeno.

Když přijeli, Ploy Tong byla váhavá a nedůvěřivá. Váhavě kráčela a slabými vibracemi dávala najevo svůj příchod. Ostatní sloni v přírodním parku se pohnuli směrem ke zvuku.

Pak se Ploy Tong od všech dočkala toho nejsrdečnějšího přivítání. Ostatní sloni se jí dotýkali choboty a s největším soucitem ji očichávali. Bylo to, jako by ji objímali a říkali jí, že je konečně doma.

Po nějaké době si Ploy Tong na svůj nový domov zvykla.

Zdroj: animalchannel.co