Nebudete věřit svým očím. Podívejte se, jak tento chřestýš albín vydává smrtící varování

Přidat na Seznam.cz

Skutečný albinismus je ve volné přírodě vzácný jev. Někteří tvrdí, že se u volně žijících zvířat vyskytuje pouze jednou na 100 000 porodů. Jiní tvrdí, že je to jedna ku milionu případů. Pokud jste ještě nikdy neviděli albína chřestýše, je to pohled, který se vám nenaskytne moc často.

Teď mě nenatáčej

V jednom z nedávných krátkých filmů JPP na Youtube je Jay Brewer vidět v dálce, jak nádherný schoulený albínský chřestýš jeví známky obrany vůči kameramanovi, píše web A-Z-Animals. Tito jedovatí hadi varují nepřátelé, když se k nim příliš přiblíží, změnou frekvence svého chřestění. Za normálních okolností je chřestýš západní hnědý s černobílými pruhy na ocase a kosočtvercovými vzory podél hřbetu. Protože albíni nemohou zapadnout do svého prostředí, jsou náchylnější k případným útokům.

Nejlepší je vzít nohy na ramena

Pokud si všimnete varovného chřestění, opusťte místo, aniž byste směrem k hadovi dělali prudké nebo zastrašující pohyby. Pomalu ustupujte a dávejte pozor, kam šlapete, pro případ, že by se v oblasti nacházelo více hadů. Mějte na paměti, že chřestýši před uštknutím ne vždy chřestí.
Jay ve videu níže zmiňuje, že většina lidí, které tato jedinečná zvířata uštknou, si to často zaslouží. Ať už po hadovi házejí kameny nebo ho jinak týrají, tyto úmyslné projevy vyrušení mohou útok zaručit. Pokud nejsou chřestýši rozrušení, obvykle se drží mimo osobní prostor lidí. Uštknutí chřestýšem je neobvyklé a jedinec, který byl utšknut, se po poskytnutí lékařské péče obvykle zcela zotaví.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube