Plemena psů, která si ráda hrají: Patří mezi ně i ten váš?

Přidat na Seznam.cz

Každý pes je samozřejmě individuální, takže typ plemene jako prediktor hravosti je jen jednou částí rovnice. Malá štěňata se bez správného vedení, socializace a výcviku mohou rychle změnit v příliš hlučné a nevychované dospělé psy. Pokud má pes dostatek pohybu a je vyrovnaný, je bujarý a touží vás potěšit.

Labradorský retrívr

Labradorští retrívři jsou psi, kteří milují vše, co souvisí s hraním, píše web TheSprucePets. Často milují hru na aport a cákání ve vodě. Plemeno pochází z Newfoundlandu, bylo vyšlechtěno a nakonec bylo přivezeno do Anglie, aby pracovalo jako chytač vodního ptactva. Labradoři jsou známí tím, že jsou společenští a vyrovnaní a jsou nejlepší volbou pro rodinné mazlíčky.

Boxer

Svalnatí a atletičtí boxeři mají bohatou historii jako bojoví psi, ale jsou také chváleni pro svou statečnost, inteligenci a věrnost. Tito inteligentní psíci, kteří pracovali jako lovečtí nebo hlídací psi, byli také využíváni jako kurýři. Boxeři jsou vyhledávanými rodinnými mazlíčky. Rádi si hrají, zejména se svou rodinou. Jejich obecně veselá povaha a energická osobnost z nich dělají dobrou volbu pro aktivní domov.

Zlatý retrívr

Žádné plemeno pravděpodobně není lepší typ rodinného psa více než zlatý retrívr. Velcí, krásní zlatí retrívři mají dlouhou, splývavou blond nebo medově zbarvenou srst. Jsou věrní a inteligentní, ale také potrhlí a živí. Podobně jako labradoři si rádi hrají s vodou, aportují a všude vás doprovázejí. Jsou skvělými společníky pro lidi všech věkových kategorií a vycházejí s většinou ostatních zvířat.

Pomeranian

Toto plemeno špiců pochází z Islandu a v Laponsku a je vzdáleně příbuzné s velkými malamuty a samojedy. Královna Viktorie měla na konci 19. století několik pomerianů, což jim pomohlo získat popularitu v Evropě i mimo ni. Pokud uvažujete o malém hravém psovi, zařaďte pomeranče do užšího výběru.

Corgi

Corgiové patřili k oblíbeným plemenem královny Alžběty II. Jsou to malí a statní pastevečtí psi s velkýma ušima podobnýma králíkovi a krátkým a strnulým ocasem. Corgiové jsou inteligentní, aktivní a věrní psi, kteří jsou vynikajícími společníky a kamarády na hraní. Toto plemeno může být náchylné k přibírání na váze a následným problémům se zády. Zaměstnejte je spoustou her na aportování.

Jack Russell teriér

Jack Russell teriér byl vyšlechtěn v Anglii v 19. století jako reakce na potřebu malého, ale divokého loveckého psa, který by byl dostatečně malý na to, aby mohl pronásledovat lišky v terénu. Jsou to oblíbení rodinní psi, kteří jsou milováni pro svou temperamentní a inteligentní povahu a hravou povahu. Mějte na paměti, že mohou být poměrně hluční. Mají také vysokou kořistnickou touhu a nemusí se hodit do domácností s malými chlupáči.

Zdroj: thesprucepets.com