Kakadu si přišel odpočinout na dopravní značku. U toho si dopřává croissant větší než jeho hlava

Přidat na Seznam.cz

Že by ptáci neměli jíst žádné pečivo je sice dobré poučení, ovšem jak sami uvidíte, ne každý pták se jím řídí. Tento papoušek si rozhodl odpočinout na ceduli uprostřed města, u toho si dává obrovský croissant, který je větší, než jeho hlava.

Papoušek nerespektuje ani ceduli, na které sedí

Papoušek ve videu je zjevně velký rebel. Nejen, že by neměl jíst pečivo, zejména sladké, ale dokonce se uvelebil na ceduli, která říká „zákaz zastavení“. Croissant, který dost možná „ukradl“ na ulici, je navíc větší, než jeho hlava, celá situace tak pobavila kolemjdoucí.

Záběry zveřejněné na Instagramu ukazují, jak si odpočatý pták přezdívaný „Le Coqatou“ pochutnává na ranním pečivu na plážovém předměstí Sydney. Le Coqatou zjevně chtěl celý croissant pro sebe, protože kakaduové obvykle cestují v hejnech a hledají potravu společně, píše web Dailymail.

Mohou ptáci pečivo?

Odpověď je ano i ne. Ano, papoušci mohou jíst pečivo, ale pouze celozrnný chléb s nízkým obsahem soli. A ne, papoušci by neměli dostávat pečivo často, protože jim nenabízí dostatek živin. Jako příležitostnou pochoutku si papoušci mohou pečivo dát, ale nikdy ne jako součást běžné zdravé stravy. I když je pravda, že papoušci často rádi jedí chléb, strouhanku, sladké tyčinky atd., neznamená to však, že by měli, radí web Beak Craze.

V případě, že se rozhodnete dopřát nějakým ptákům pečivo jako chleba, toasty, tyčinky, rozhodněte se pro ty zdravé, což znamená celozrnné. Pamatujte, že chléb je jako čokoláda, která chutná dobře, ale žádnou výživu nenabízí. Takže croissant, který si papoušek dopřává, opravdu není dobrý.

zdroj: Instagram, Dailymail, Beak Craze