Mladý pastevecký pes se zachoval jako hrdina. Aby ochránil stádo, zabil 8 kojotů

Přidat na Seznam.cz

Dvacetiměsíční velký pyrenejský s jedním modrým okem nasadil život, aby zachránil stádo ovcí před smečkou kojotů poblíž Decatur v Georgii v USA. Pes jménem Casper přišel o ocas spolu s velkými částmi kůže a srsti, ale kojoti ztratili mnohem víc. Ovčácký pes zabil během boje osm z 11 predátorů, zbytek zaplašil.

Místní farmář řekl, že brutální boj trval přes půl hodiny a nakonec skončil Casperovým útěkem. Muž se obrátil na sociální média, aby požádal o pomoc při hledání psa zpět. O dva dny později se pes a farmář dali opět dohromady, i když jeden byl na první pohled o něco v horším stavu.

„Díval se na mě tak trochu jako: ‚Šéfe, přestaňte se dívat na to, jak špatně vypadám, ale postarejte se o mě,‘“ řekl muž. „Vypadalo to, jako by ho kojot popadl za kůži a hned ji sloupl.“ Casper byl okamžitě převezen k nouzovému veterináři a od té doby podstoupil operace na opravu ocasu, zranění na těle a četných hlubokých ran kolem krku.

„V současné době je trochu nejistý, ale dokonce se snaží zavrtět pahýlem ocasu,“ napsal muž. Nakonec se z toho ale Casper ve zdraví dostal.

zdroj: Outdoorlife