Podívejte se, jak blízko byla tato žena k tomu, aby se stala žraločí potravou

Přidat na Seznam.cz

Key West je malý ostrov ohraničený Mexickým zálivem a hlubokým a mělkým mořem Atlantského oceánu. Nachází se zde třetí největší bariérový útes na světě a také bohatý podmořský život, který poskytuje nádherné možnosti šnorchlování.

Žralok u Key Westu

Protože oceán je přirozeným prostředím žraloků, můžete je objevit i v mořích Key Westu, píše A-Z-Animals. Než se však vrhnete zpět na břeh a budete si v hlavě pobrukovat ústřední melodii z filmu Čelisti, věnujte chvíli pozorování toho, co v roce 2011 prožil jeden pár.

Pár si užívá chvíle v osvěžující vodě a odpočívá na lodi pouhých 6 km od pobřeží Key Westu. S křišťálově čistou vodou a odpovídající oblohou to vypadalo na krásný den strávený v oceánu. A toho využila i žena, která spokojeně plave ve vodě. Tu natáčí pravděpodobně manžel, který jí řekne, aby doplavala k lodi. Místo toho, aby žena začala panikařit, muže uposlechne a nasměruje si to k němu.

Jakmile je žena v bezpečí, následuje další záběr na několik žraloků kroužících pod hladinou.

Napadají žraloci běžně lidi?

Každý, kdo je po zhlédnutí tohoto článku nervózní z dalšího koupání ve slané vodě, může být ujištěn, že útoky žraloků na lidi jsou velmi vzácné. Ze stovek druhů žraloků, které byly identifikovány, byl útok na člověka zaznamenán pouze u čtyř procent z nich.

Mořští biologové vyzývají lidi, kteří se mohou se žraloky setkat ve volné přírodě, aby si uvědomili, že důvodem, proč se žralok přiblížil, je pravděpodobně jen zvědavost. Tato zvědavost se však může změnit ve strach, pokud je žralok vyplašen nebo zmaten, proto se důrazně doporučuje pohybovat se pomalu a zachovat klid.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube